31.01.2011 16:31 0

Reda: „Na podwójnym gazie i na zakazie”

Policjanci z Redy zatrzymali 29-letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca miał dwa aktualne zakazy sądowe oraz prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy, gdyż policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. 29- latkowi pobrano krew do badań, na tę okoliczność. Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W miniony piątek przed północą policjanci z Redy zatrzymali kierowcę mazdy 323 do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z 29-letnim kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Dodatkowo sprawdzając kierowcę w policyjnej bazie danych okazało się, że ma aktualne dwa sądowe zakazy na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Kierowcy została pobrana krew do analizy, w celu sprawdzenia czy podczas kierowania mazdą był w stanie nietrzeźwości, gdyż nie chciał poddać się badaniu alko – testem.

29-latek niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za naruszenie zakazu sądowego oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz może grozić kara dożywotniego pozbawienia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24