Jedna z amerykańskich firm energetycznych, czyli Auxillium Energy ma zamiar poszukiwać gaz łupkowy w Polsce, a mianowicie nad Morzem Bałtyckim.
Warmond Fang, prezes koncernu uważa, że jest to ogromna okazja do rozwijania potencjału firmy.
Przedsiębiorstwo Auxillium Energy poszukiwało już surowce energetyczne na Alasce. Główne prace prowadzone są w pobliżu Okręgu North Slope. Wśród innych firm zajmujących się poszukiwaniem gazu w Polsce są między innymi PGNiG, Talisman Energy, Chevron oraz Marathon Oil.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.