26.01.2011 15:03 0

Gdynia - Wiemy kto pojedzie na Broadway!

Taneczny projekt „Gdynia Bit Północy” zakończony. W finałowych zawodach „The One”, które odbyły się 24 stycznia w Teatrze Muzycznym, zwyciężył Mikołaj Barta z Gdańska. Dzięki wygranej przez tydzień będzie doskonalił swoje umiejętności w nowojorskiej szkole tańca – Broadway Dance Center. Jest też gdyński laureat! 13-letni Adam Merchel, jeden z najmłodszych uczestników, otrzymał dodatkową nagrodę specjalną – kontrakt w Londynie.

Tancerzy oceniali znani i cenieni na świecie choreografowie: Jermaine Browne, który współpracował z takim gwiazdami jak Christina Aguilera, Jennifer Lopez czy Justin Timberlake, oraz Brian Green, który pracował m.in. z Mariah Carey, Gwen Stefanie i Fergie. Obaj prowadzili wcześniej warsztaty w Teatrze Muzycznym. Do grona jury dołączył również tancerz i choreograf z Brazylii Wesley Messias.

Uczestnicy zawodów, wieńczących drugą edycję projektu gdyńskiego Studia Tańca Smooth Moves Unique „Gdynia Bit Północy”, zaprezentowali się we freestylu i dwóch choreografiach – przygotowanej przez Wesley’a Messiasa oraz własnej. Ich zmagania oglądało prawie 1000 osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24