W Gniewinie odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Turnieju U-12 piłki nożnej chłopców, czyli Hotel Mistral Sport Cup 2013. W turnieju wzięło udział dwanaście drużyn, w tym drużyny z Anglii, Portugalii, Czech, Niemiec i Grecji. Polskę reprezentowało sześć zespołów klubowych oraz Reprezentacja Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Do Gniewina zawitały zatem reprezentacje europejskich potęg piłkarskich takich jak Everton, Sporting Lizbona, Hannover 96, Slavia Praga, Panathinaikos Ateny oraz polskie kluby takie jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Warta Poznań oraz kadra Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Najlepszą z polskich drużyn okazała się Arka Gdynia. Turniej rozgrywany był w kategorii wiekowej U-12.
Turniej z pewnością można było zaliczyć do udanych. Wysoki poziom piłkarski i organizacyjny imprezy wywarły ogromny wpływ na gościach z zagranicznych klubów.
Turniej wygrała drużyna Hannover 96. Na drugim miejscu uplasował się Sporting Lizbona, a na najniższym podium stanęli młodzi piłkarze Arki Gdynia.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.