26.01.2011 09:17 0

Awans Atomu Trefl Sopot

Atomówki awansowały w tabelki. Obecnie są liderkami w PlusLidze Kobiet. Siatkarki z Sopotu wygrały w Dąbrowie Górniczej 3:1 z Tauronem.

W pierwszej partii walka między obu drużynami była wyrównana. Na początku prowadzenie objęły Sopocianki. Atomówki prowadziły 15:9. Później dwupunktową przewagę uzyskały gospodynie. Wtedy siatkarki Atomu wzięły się za odrabianie strat i doprowadził do wyniku 20:18 na swoją korzyść. Ostatecznie pierwszego seta wygrały jednak Ślązaczki – 25:21.

Druga partia lepiej zaczęła się dla Atomówek. Zawodniczkom Tauronu kilkakrotnie udało się doprowadzić do remisu, ale prowadzenia ani razu nie przejęły. Do drugiej przerwy wynik bezustannie oscylował w okolicach remisu. Później Sopocianki zaczęły zwiększać przewagę punktową i wygrały seta.

Ostatnie dwa sety upłynęły pod znakiem prowadzenia Atomu Trefl. Sopocianki był w nich niepokonane. Dzięki zwycięstwu nad Tauronem Atomówki znalazły się na pierwszym miejscu w PlusLidze Kobiet.