24.01.2011 09:20 0

Rumia: Wędrująca wystawa zdjęć z planu filmowego "Czarnego czwartku"

Wystawa fotografii z planu filmowego „Czarnego czwartku”, pierwszego filmu fabularnego o wydarzeniach grudniowych w 1970 r. w Gdyni, opuściła Halę Sportowo-Widowiskową „Gdynia”. Osoby, które nie zdążyły jej zobaczyć, zapraszamy do 8 lutego do galerii Centrum Handlowego Auchan Port Rumia.

Autorami fotografii są fotoreporter i dziennikarz Andrzej J. Gojke oraz fotografik Robert Jop. Na planie filmowym spędzili kilkadziesiąt godzin, wykonując blisko 1,5 tysiąca zdjęć. Wystawa prezentuje ponad 20 dużych fotosów.

Andrzej J. Gojke (ur. w 1958 r. w Sopocie) pracował w „Kurierze Gdyńskim”, gdyńskim oddziale „Dziennika Bałtyckiego”. W latach 1998-2001 był szefem rumskiego oddziału dziennika i redaktorem prowadzącym regionalny dodatek „Goniec Rumski”. Od 2008 r. związany z redakcją „Express Powiatu Wejherowskiego”. Współtworzy „Express Gdyński” oraz „Express Biznesu” (Magazyn Pomorski). Stale współpracuje z Agencją Kosycarz Foto Press z Gdańska. Kilkakrotny laureat gdyńskiego Konkursu Fotografii Prasowej Polski Północnej.

Robert Jop (ur. w 1973 r. w Gdyni) jest synem naocznego świadka wydarzeń na przystanku Gdynia Stocznia 16 grudnia 1970 r. Fotografią zainteresował się w 1988 r. i do dzisiaj zajmuje się nią zawodowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24