21.09.2010 12:12 0

Szczepienia ochronne przeciw wściekliźnie zwierząt wolno żyjących

Od następnego wtorku, 28 września do niedzieli, 3 października na terenie całego województwa pomorskiego będą prowadzone szczepienia ochronne przeciw wściekliźnie zwierząt wolno żyjących (dzikich). Szczepionka przciw wściekliźnie zostanie wyłożona drogą samolotową jako kolejne szczepienie prowadzone na terenie województwa pomorskiego.

Szczepienia na terenie tut. województwa są prowadzone w ramach programu zwalczania wścieklizny, ustalonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat
Weterynarii w celu skutecznego działania profilaktycznego. Działanie profilaktyczne wykładanej szczepionki doustnej jest ukierunkowane wyłącznie dla zwierząt dzikich, ze szczególnym uwzględnieniem lisów.

Służby weterynaryjne powiadamiające o powyższych szczepieniach proszą o zachowanie dyscypliny w czasie szczepień, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 28.09.2010r. do 19.10.2010r.  w szczególności ograniczenia zbiorowych polowań na zwierzynę, płoszenia zwierzyny, zbierania szczepionki przez ludzi, wpuszczania psów do lasów itp.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24