25.02.2013 09:48 0

Zagłębie wygrywa, Vistal na trzecim miejscu

Na najniższym stopniu podium stanęły szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia w turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski, który w weekend odbył się w Gdyni. Po słabym meczu z Zagłębiem Lubin, gdynianki gładko ograły KPR Ruch Chorzów. W wielkim finale zmierzyły się ekipy KGHM Metraco Zagłębie Lubin i SPR Lublin. Trofeum zdobyły pogromczynie gospodyń.

Vistal Łączpol Gdynia zrehabilitował się w meczu o trzecie miejsce i pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów 37:28 (15:14). Rywalkom sił starczyło tylko na pierwsze 30 minut. W drugiej połowie dominowały już gospodynie. Dobra gra w obronie oraz szybkie i co ważne, skuteczne kontrataki zapewniły kilkupunktową przewagę. Podopieczne Jensa Stefanssona wygrały różnicą 9 goli i zgarnęły czek na piętnaście tysięcy złotych.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Ruch Chorzów 37:28 (15:14)

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Koniuszaniec 8, Kalska 7, Andrzejewska 6, Zych 4, Kulwińska 3, Duran 2, Mateescu 2, Petrinja 2, Pawłowska 2, Kozłowska 1 oraz Krnić, Białek, Janiszewska.

KPR Ruch: Wąż, Montowska - Jovović 8, Grzyb 7, Jasinowska 6, Migała 4, Lanuszny 2, Pieniowska 1 oraz Sucheta, Rzeszutek, Rodak, Malec, Salamon.