18.01.2011 09:15 0

Gdynia: Rozbój na dostawcy pizzy

Dwóch mieszkańców Gdyni w sobotę zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Powodem tego był dokonany przez nich rozbój na dostawcy pizzy. Mężczyźni będąc w stanie nietrzeźwości zaatakowali pracownika pizzerii. Przystawili mu do głowy rozbitą butelkę
i zabierając pizzę oraz 3 zestawy obiadowe, uciekli. Po niespełna dwóch godzinach w rękach policjantów z Chyloni znalazł się jeden ze sprawców. Drugi wpadł następnego dnia. Teraz za dokonanie rozboju grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 14:00. Dyżurny Komisariatu Policji Gdynia Chylonia powiadomiony został, że na ul. Rydzowej miało miejsce nieporozumienie pomiędzy dostawcą pizzy a klientem. Gdy policyjny patrol dotarł na miejsce, zastał tam zgłaszającego pracownika pizzerii. Pokrzywdzony oświadczył, iż dwóch mężczyzn stojąc przed klatką schodową bloku wprowadziło go w błąd. Powiedzieli, że to oni zamawiali jedzenie, a gdy dostawca poszedł sprawdzić pod wskazany adres czy to prawda, okazało się, że nikt z tego adresu nie zamawiał jedzenia. Gdy wrócił przed klatkę schodową został przez nich zaatakowany rozbitą butelką. Sprawcy przyłożyli mężczyźnie tzw. "tulipana" do głowy i zabrali zamówione posiłki, po czym uciekli.

Policjanci z Chyloni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Ustalili ich rysopisy oraz świadków zdarzenia, którzy widzieli tych mężczyzn, jeszcze przed całym zajściem. Według ich relacji, pili sobie alkohol przed blokiem przy ul. Rydzowej. Funkcjonariusze znając ich wygląd podejrzewali kto może się kryć za tym przestępstwem. Postanowili to sprawdzić.

Ich przypuszczenia się potwierdziły. W niedalekiej odległości od miejsca, gdzie doszło do rozboju, w jednym z mieszkań zatrzymali pierwszego sprawcę. Okazał się nim 24 letni mieszkaniec Gdyni. Drugi sprawca, jego rówieśnik, wpadł w ręce stróżów prawa następnego dnia.

Wczoraj gdyński sąd zadecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

Za dokonanie rozboju z niebezpiecznym przedmiotem grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat do 12.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24