16.01.2011 19:40 0

Puck: finał Festiwalu Bursztynowe Klucze

Młodzież biorąca udział w trzeciej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Bursztynowe Klucze wykonała przeboje z lat sześćdziesiątych.

Hala sportowa w Pucku była zapełniona po brzegi. Tłumy słuchaczy oklaskiwały młodych i zdolnych artystów. Koncert poprowadzili Karolina Medycka i Jan Jabłoński.

W kategorii uczniów gimnazjum zdaniem jury najlepiej zaśpiewał Marcin Molendowski z Gimnazjum w Mostach. Wykonał on utwór Franka Sinatry "Come fly with me". Drugą nagrodę otrzymała Dominika Tabor z Helu za interpretację przeboju "When a man loves a woman". Trzecie miejsce zajął Sebastian Szczepkowski, uczeń Gimnazjum w Krokowej, który zaśpiewał piosenkę Andrzeja Zauchy pt. "Bądź moim natchnieniem".

Wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono występ Kaliny Wirwińskiej z Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie. Zaśpiewała "Wesoły deszczyk" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Jury przyznało dwa drugie miejsca. Zajęły je Karolina Jachimkowska z ZS nr 1 we Władysławowie za piosenkę Katarzyny Sobczyk "Chłopiec z gitarą" oraz Małgorzata Prange z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie, która wykonała utwór "Sex appeal".

Zgromadzona w hali publiczność najbardziej doceniła "Fever" w wykonaniu Kiary Kotlarek z I LO w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24