12.01.2011 19:37 0

Pewne zwycięstwo Lotosu!

Lotos pewnie pokonał Artego Bydgoszcz 96:68. Fenomenalny mecz rozegrały Elina Babkina oraz onica Wright. Duet ten miał dziś razem 16 asyst oraz 38 punktów!

Dzisiejsze spotkanie było nie tylko pierwszym rozgrywanym w Nowym, 2011 roku, ale również było pierwszym pod wodzą nowego Trenera. Zawodniczki od początku meczu były bardzo skoncentrowane. Pierwsze punkty w meczu należały do Marty Jujki. W odpowiedzi punktowała Agnieszka Szott. W kolejnych akcjach obie drużyny grały punkt za punkt. Spośród gdynianek trafiały Wright, Babkina oraz Daria Mieloszyńska, dla Artego Natalia Mrozińska oraz Lori Crisman. Stopniowo przewaga gospodyń zaczęła rosnąć. W szóstej minucie Lotos prowadził już 21:16. Jednak błędy w obronie i drobna dekoncentracja sprawiła, że nasza drużyna zaczęła tracić wypracowaną przewagę. Na zakończenie pierwszej kwarty było zaledwie 23:21.

Druga część spotkania rozpoczęła się od nie wykorzystanej akcji 2+1 Natalii Mrozińskiej. Pomimo niecelnego rzutu wolnego, bydgoska skrzydłowa doprowadziła do remisu po 23. Dało to impuls dla całej drużyny. Zawodniczki Artego zdobyły 4 punktowały akcję za akcją. Trzy punkty zdobyła również znana wszystkim z występów na gdyńskim parkiecie Marta Urbaniak, wyprowadzając swoją drużynę na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak Milka Bjelica oraz Monica Wright dały impuls do ponownie skutecznej gry. Czarnogórska skrzydłowa zanotowała na swoim koncie akcję 2+1,a w chwilę po tym ponownie punktowała. Do wyjścia na ponowne prowadzenie Lotosu przyczyniła się również Ketia Swanier, która wyprowadzając wiele szybkich ataków nadawała tempo naszym akcjom. Po jej asystach ponownie punktowały Mieloszyńska , Wright oraz Bjelica. Na 3 minuty do zakończenia pierwszej połowy gdynianki prowadziły 40:32. Po krótkim przestoju punktowym wynik przełamała Raymond oddając celny rzut „za trzy”. Po znakomitym podaniu Eliny Babkiny do Moniki Wright, ta ostatnia zdobyła dwa punkty ustanawiając wynik na zakończenie pierwszej połowy na 43:37.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobyła najskuteczniejsza jak do tej pory zawodniczka Lotosu – Monica Wright. Tuż po tym punktowała Bjelica, jednak bydgoszczanki nie pozostawały dłużne. Trzy punktowym rzutem odpowiedziała Raymond, jednak „za trzy” trafiła również Milka Bjelica. Akcjami Lotosu w tej części meczu bardzo udanie dyrygowała Elina Babkina, która nie tylko popisała się kilkoma znakomitymi podaniami, ale również zdobywała punkty. Pozwoliło to wyjść naszej drużynie na 13 punktowe prowadzenie (57:44). Rozważnie prowadzona akcja aż do ostatnich sekund akcji pozwoliła wyjść kapitan drużyny Lotosu na wolną pozycję za linią 6,75 i umieścić piłkę w koszu. Fenomenalnie w tym meczu grająca Elina Babkina po raz kolejny wyprowadziła Monikę Wright na czystą pozycję. Monica Wright w kolejnej akcji zanotowała na swoim koncie akcję 2+1, co pozwoliło wyjść naszej drużynie na 15 punktowe prowadzenie 67:52. Trzecia kwarta zdecydowanie należała do duetu Babkina - Wright. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 74:55 dla Lotosu. W tej części spotkania 6 punktów oraz 7 asyst na swoim koncie zanotowała Babkina, zaś Monica Wright zdobyła 12 punktów i miała 4 asysty.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od nieskutecznej gry po obu stronach. Wynik przełamała dopiero w drugiej minucie Natalia Mrozińska, która w tym spotkaniu była najskuteczniejszą zawodniczką Artego. Skuteczny rzut za trzy oddała Olivia Tomiałowicz wyprowadzając nasza drużynę na 16 punktową przewagę. W tej kwarcie obie drużyny popełniały wiele błędów zarówno w ataku, jak i w obronie. Na pięć minut do zakończenia spotkania, 5 faul popełniła Bjelica, która zanotowała dziś na swoim koncie 16 punktów oraz 12 zbiórek. Ostatnie jedenaście punktów dla drużyny Lotosu Gdynia zdobyła Ketia Swanier. Mecz zakończył się wynikiem 96:68.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły: Monica Wright 25 ( 6 zb, 5 as), Ketia Swanier 19 (5 zb, 3 as), Milka Bjelica 16 ( 12 zb) oraz Elina Babkina 13 ( 11 as).

Pierwsze spotkanie okazało się wyjątkowo udane dla nowego szkoleniowca Lotosu Gdynia – Georga Dikaioulakosa. Oby wszystkie mecze do końca sezonu były równie udane jak dzisiejsze!

Już w czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie Lotosu Gdynia w ramach Euroligi Kobiet. Mecz rozpocznie się o g.18!