11.01.2011 16:05 0

Powiat Wejherowski: Sprawca kolizji na "podwójnym gazie"

Wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych był sprawcą kolizji drogowej w Redzie. Niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło przed godziną 11:00 w Czymanowie Gm. Gniewino. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę fiata uno. Mundurowi poddali kierowcę badaniu alko – testem, które wykazało prawie promil.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez wejherowską drogówkę w Redzie przed godziną 17:00. Policjanci udali się na miejsce zgłoszonego zdarzenia drogowego. Jak ustalili mundurowi, 60-letni kierowca vw passat jechał ul. Gniewkowską w kierunku drogi K6, podczas omijania zaparkowanego audi a6 uderzył w ten samochód. Kierowcy audi nic się nie stało. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie kierowcę vw i badanie to wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24