10.01.2011 09:12 0

Gdynia: Pobili go do nieprzytomności

Dwóch mieszkańców Gdyni, którzy pobili do nieprzytomności 41-letniego mężczyznę, otrzymało w sobotę trzymiesięczny areszt. 31-latek wraz ze starszym od niego o dwa lata wspólnikiem oraz trzecim nieustalonym mężczyzną najpierw pobili pokrzywdzonego a następnie zamknęli go w piwnicy.

Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 21:00. Wówczas gdyńska policja powiadomiona została przez znajomego ofiary, że prawdopodobnie stało mu się coś złego. Mężczyzna czekał na niego przed jednym z bloków przy ul. Okrzei, jednak gdy ten długo nie przychodził, znajomy postanowił do niego zadzwonić. Telefon odebrał jakiś inny mężczyzna. Wtedy zaniepokojony zadzwonił na policję.

Policjanci z komisariatu na Chyloni natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w piwnicy zauważyli trzech mężczyzn. Gdy ich legitymowali jeden z policjantów usłyszał jakieś odgłosy dobiegające ze środka jednej z piwnic. W środku na ziemi leżał mężczyzna. Na twarzy miał ślady krwi. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. 41-letni nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze ocenili jego stan jako ciężki.

31-latek oraz starszy od niego o dwa lata wspólnik zostali zatrzymani, a w sobotę usłyszeli zarzuty pobicia i pozbawienia wolności 41-latka.

Gdyńska policja poszukuje trzeciego ze sprawców napaści. Pobicie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast pozbawienie człowieka wolności do lat 5.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24