10.01.2011 15:16 0

Powiat Wejherowski: Kierowcy z zakazami

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy poważnie naruszyli przepisy karne. Mężczyźni zasiedli za kierownicę samochodów osobowym wbrew sądowym zakazom. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierowców z orzeczonym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Pierwszy z nich został zatrzymany w Koleczkowie (Gm. Szemud) przez miejscowych funkcjonariuszy na ul. Gdańskiej. 57-letni mieszkaniec Malborka kierował fordem. Policjanci poddali kierowcę badaniu alko-testem, które wykazało, że był w stanie nietrzeźwości, gdyż miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w Rumi na ul. Dębogórskiej w sobotę po południu. 22-letni rumianin, kierujący fordem fiesta miał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ostatni kierowca został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Jak się okazało 48-letni wejherowianin kierował toyotą wbrew sądowemu zakazowi.

Niebawem kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24