06.01.2011 13:43 0

Gdynia: Awans Lotosu w Pucharze Polski

Spotkanie IV rundy rundy Pucharu Polski pomiędzy Gdyńskim Towarzystwem Koszykówki Wejherowo a Lotosem Gdynia zakończyło się zwycięstwem gości 104:38.

Gospodynie, które są rezerwami zespołu Mistrzyń Polski nie sprawiły niespodzianki w piątkowym spotkaniu w Wejherowie. Zawodniczki Lotosu na parkiet wyszły bardzo zmotywowane co od początkowych minut dało spora przewagę dla gospodyń tego pojedynku. Z biegiem czasu ta przewaga wzrastała po pierwszej połowie było już 51:20 dla Lotosu. Oba zespoły grały bardzo agresywnie i walecznie, jednak koszykarkom GTK brakowało najważniejszego, czyli skuteczności. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał wynik 30:79 i nikt nie myślał już, że tą stratę da się nadrobić, a Lotos grał już na luzie wiedząc, że wygraną mają w kieszeni. Końcowy wynik tego pojedynku to 104:38 i awans mistrzyń Polski do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Punkty dla Lotosu Gdynia zdobyły: M.Wright 17 (7zb), K.Swanier 16 (4 as), E.Babkina oraz O.Tomiałowicz po 14, K.Sosnowska 12, M.Jujka 10 (5zb), D.Mieloszyńska 9, M.Kaczmarska 6 i M.Bjelica 6 ( 8 zb i 8 as). Najwięcej punktów dla GTK zdobyły M. Ziętara 9 oraz K. Szlachta 8.