15.09.2010 15:02 0

Nietrzeźwi kierowcy, w tym jeden z sądowym zakazem

Wczoraj wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał orzeczony aktualny zakaz sądowy. Teraz sprawcy trafią przez oblicze sądu. Za popełnione przestępstwo pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast w przypadku, kiedy wcześniej kierowca, został prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości, grozi nawet do 5 lat.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy tuż po godzinie 9:00 w Redzie na ul. Długiej zatrzymali 46-letniego mężczyznę jadącego rowerem do kontroli drogowej. "Specyficzny" sposób jazdy tego kierującego, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Mundurowi poddali badaniu 46-latka na zawartość alkoholu w organizmie, które potwierdziło przypuszczenia policjantów, gdyż alkotest wskazał jednoznacznie, że kierujący ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili rowerzystę w policyjnej bazie danych i okazało się, że ma orzeczony zakaz sądowy na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Drugi nietrzeźwy kierujący został również zatrzymany w Redzie przed godziną 19:00 na ul. Wejherowskiej. Policjanci z wejherowskiej "drogówki" zatrzymali kierującego mazdą do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania kierującego, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Mundurowi przebadali stan trzeźwości kierowcy i alkotest wykazał, że kierowca ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Obaj nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast w przypadku, kiedy wcześniej kierowca, został prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości, grozi nawet do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24