12.11.2012 11:45 0

Arka kolejny raz poniżej oczekiwań

Arka Gdynia przegrała kolejny mecz na własnym boisku, tym razem z Dolcanem Ząbki. Kolejny mecz pokazał słabą grę żółto-niebieskich.

To już trzeci mecz z rzędu przegrany na własnym boisku, a zarazem szósty w rundzie jesiennej. Dolcan wygrał, ustalając końcowy wynik gry na 1:2. Bramkę ratującą honor gdynian strzelił Piotr Kuklis.

• Nie spodziewałem się takiego przebiegu meczu. Za drugą połowę mogę tylko przeprosić kibiców. Myślałem, że po meczu w Olsztynie zawodnicy pokażą znowu waleczną grę, ale tak się nie stało. Gra nie była taka, jak oczekiwałem, ale stworzyliśmy sobie sytuacje, który mieli chociażby Szwoch czy Tomasik. Liczą się jednak punkty, a tych nie udało się dziś zdobyć. Nie możemy  grać tak, jak w drugiej połowie – twierdzi Petr Nemec, trener żółto-niebieskich.

Swojego szczęścia nie krył trener zespołu Dolcan Ząbki, który systematycznie stosuje na boisku system 3-5-2. Według niego Arka ma problem z wyprowadzeniem skutecznej kontry.

• Bardzo uważnie śledziliśmy grę Arki. Wyeliminowaliśmy jej najgroźniejszą broń, czyli kreatywnych zawodników w różnych sektorach. Wiemy, że Arka ma problem z finalizacją akcji, a my swoje okazje wykorzystaliśmy. Jakiegoś wielkiego zaskoczenia ze strony gospodarzy nie było – uważa Robert Podoliński, trener Dolcanu.

Niezbyt spektakularna gra w trakcie drugiej połowy meczu dała przeciwnikowi komplet punktów. Kibice Gdyni mogą czuć zatem duże rozczarowanie i zawód. Wszyscy mają jednak nadzieję, że w rundzie wiosennej gdynianie poprawią styl gry.

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 1:2 (1:0)

Bramki: Kuklis 39'- Tataj 62', Piątkowski 90'   Arka: Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Krajanowski - Radzewicz (75' Tomasik), Jarzębowski, Pruchnik,  Kuklis - Da Silva - Formella (66' Szwoch)   Dolcan: Leszczyński - Jakubik (86' Dybiec), Klepczarek, Grzelak, Matuszek (54' Bazler), Osoliński, Zjawiński, Chwastek (54' Piatkowski), Piesio, Świerblewski, Tataj.   Żółte kartki: Tadrowski - Matuszek, Bazler, Świerblewski   Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)