06.11.2012 16:10 0

Kot wojownik nagrodzony w Londynie

Joanna Lange z Gościcina reprezentowała Polskę na mistrzostwach w cosplayu organizowanych w ramach London MCM Expo. Zajęła na nich zaszczytne 5 miejsce wspólnie z Tsubaki z Rumunii.

London MCM Expo są to targi przygotowane dla fanów mangi, anime, gier komputerowych, s-fi, cosplayu i mediów popularnych. Joanna Lange stworzyła specjalnie na finał kota wojownika Felyne z gry Monster Hunter 3.

  • Powodów jego powstania było kilka. Spodobał mi się się jego design, sposób jego wykonania, mimo że wygląda na łatwy tak naprawdę wiele pracy trzeba było włożyć w jego wykonanie. Nauczyłam się pleść pas techniką średniowieczną, haftowałam, rzeźbiłam, szyłam, malowałam, tworzyłam go od zera. Wynik mojej pracy podobał nie tylko polskim organizatorom, którzy przyjechali do Londynu razem z nami, ale też jury i publiczności – mówi autorka kostiumu.

Joanna Lange bierze udział w konwentach cosplay od 2008 r. W 2011 r. osiągnęła na nich swoje pierwsze sukcesy – otrzymała wyróżnienie na konwent Love 2 (2011) - za całokształt, na konwencie Magnificon 9 - wraz z grupą- za prezentację oraz 2 miejsce w konkursie cosplay na konwencie B.A.K.A 2011. W 2012 roku otrzymała 1 miejsce w konkursie cosplay w kategorii najlepszy strój oraz Grand Prix - zwycięstwo w polskich eliminacjach do Eurocosplayu 2012. W nagrodę reprezentowała Polskę w Londynie.

  • Sam wyjazd do Londynu był dla mnie nową przygodą. Pierwszy raz uczestniczyłam w tak dużej imprezie i oglądałam tak duże targi. Poznałam wielu nowych ludzi z całej Europy i mam nadzieje pojechać tam kiedyś w przyszłości. Poza samym konkursem wraz z przyjaciółmi udało nam się zostać kilka dni i zwiedzić Londyn, który jest fenomenalnym miastem – dodaje Joanna Lange.

W konkursie brało udział 44 uczestników z 26 krajów m.in. Austria, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja czy Włochy. Konkurs podzielony był na dwie części. Pierwszą z nich była runda jury. Oceniały osoby zajmujące się cosplayem profesjonalnie. Drugą częścią konkursu były prezentacje.

Joanna Lange pochodzi z Gościcina. Ma 24 lata i odkąd pamięta działa na artystycznym polu. Pisała wiersze, a po rozpoczęciu studiów kulturoznawczych, a potem japonistyki, w całości pochłonęła ją manga – charakterystyczne japońskie komiksy, czytane przez ich fanów na całym świecie.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.