29.10.2012 09:11 0

Gryf remisuje na Wzgórzu Wolności

Gryf Orlex Wejherowo remisuje na własnym stadionie z Ruchem Zdzieszowice 2:2, choć do przerwy żółto-czarni prowadzili 2:0.

Niezwykle istotne spotkanie dla układu tabeli rozegrali w niedzielne wczesne popołudnie wejherowscy piłkarze. Podopieczni trenera Dariusza Mierzejewskiego gościli Ruch Zdzieszowice i wydawało się po 45 minutach, że komplet punktów jest więcej niż pewny.

Wejherowianie grali niezłe zawody, od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku. Już w 12 minucie objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Grzegorz Gicewicz a piłkę w bramce umieścił Łukasz Pietroń. Dla pomocnika była to pierwsza bramka w tym sezonie.

Po strzeleniu gola Gryf Orlex nie zamierzał spocząć na laurach i już w 28 minucie mieliśmy 2:0. Michał Fidziukiewicz wywalczył piłkę w polu karnym, minął bramkarza i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Interweniować próbowali jeszcze obrońcy Ruchu, ale utracie gola nie zapobiegli.

Wydawało się, że wejherowianie po przerwie będą kontrolować wydarzenia i spokojnie dowiozą wynik do końcowego gwizdka. Zwłaszcza, że okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Fidziukiewicz a także Patryk Szlas. Tymczasem niespodziewanie goście już w 66 minucie doprowadzili do wyrównania. Zaczęło się 10 minut wcześniej. W polu pięciu metrów faulowany był Wiesław Ferra, ale gwizdek sędziego milczał. Z okazji skorzystał Marcin Ściański i wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Błąd obrońców Gryfa Orlex próbował jeszcze ratować kapitalną interwencją Ferra, ale przy dobitce zawodnika Ruchu był już bezradny.

Chwilę później goście ze Zdzieszowic mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał głową jednego z piłkarzy Ruchu powędrował nad poprzeczką. Wejherowianie też mogli zdobyć decydującego gola. Próbowali ponownie Fidziukiewicz czy Pietroń strzałem z dystansu. W końcówce meczu Gryf Orlex wykonywał kilka stałych fragmentów gry w okolicach bramki Ruchu, ale piłka nie mogła odnaleźć właściwego adresata. Ostatecznie na Wzgórzu Wolności drużyny podzieliły się punktami remisując 2:2.

Gryf Orlex Wejherowo - Ruch Zdzieszowice 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Łukasz Pietroń (12), 2:0 - Michał Fidziukiewicz (28), 2:1 - Marcin Ściański (54), 2:2 - Marcin Ściański (66)

Gryf: Ferra - Stefanowicz (71 Więcek), Skwiercz, Kochanek, Warcholak - Pietroń, Kołc - Felisiak, Fidziukiewcz, Gicewicz (77 Krzemiński) - Szlas (74 Króll)

Ruch: Kasprzik - Polak (46 Sopel), Bachor, Krzysztoporski, Bobiński - Kierdal, Damrat (46 Ściański), Kapłon, Kiliński (78 Hałgas), Kampa - Malicki