24.10.2012 10:30 0

Wybrzeże Gdańsk przegrało 21 bramkami

Lekcję piłki ręcznej zafundowali zawodnicy Vive Targów Kielce szczypiornistom z Gdańska. Zespół Bogdana Wanty zwyciężył 36:15. Mecz 1/8 Pucharu Polski w Ergo Arenie obejrzało około 3 tys. osób.

Pierwsza połowa toczyła się na dość wyrównanym poziomie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka nie przestraszyli się utytułowanego rywala i bombardowali bramkę Szmala (w 8. minucie prowadzili 4:3). Sił starczyło na kilkanaście minut. Później na boisku dominowali wyłącznie goście miażdżąc pierwszoligowego rywala. Różnica poziomów obu ekip była widoczna zwłaszcza w drugiej połowie spotkania. Zawodnicy Wybrzeża przez 14 minut nie byli w stanie strzelić bramki. Wykorzystali to kielczanie trafiając z rzędu 11 goli. Na parkiecie brylował Ivan Cupić, który zdobył aż 12 bramek.

Zgodnie z przewidywaniami do kolejnej rudny Pucharu Polski awansował zespół Vive, który w tej edycji Ligi Mistrzów pozostaje niepokonany.

Wybrzeże Gdańsk - Vive Kielce 15:36 (10:16)

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Helman 4, Mogielnicki 3, Jasowicz 2, Waszkiewicz 2, Nilsson 2, Rakowski 1, Markuszewski 1, Kondratiuk 0, Suchocki 0, Piwowarczyk 0, Strzebiecki 0, Sulej 0, Rogulski 0, Abram 0.

Vive: Szmal, Buchcic - Cupić 12, Tkaczyk 4, Olafsson 4, Jachlewski 4, Lijewski 3, Stojković 2, Bielecki 2, Buntić 2, Rosiński 1, Grabarczyk 1, Tomczak 1, Musa 0.