15.09.2010 11:33 0

Wejherowska policja w dwa dni zatrzymała 12 nietrzeźwych

Dwunastu pijanych kierowców zatrzymali przez ostatnie dwa dni policjanci na drogach powiatu wejherowskiego. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, u których badanie wykazało od 0,6 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pięciu z nich kierowało samochodami, siedmiu - rowerami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności lub do 5 lat, tym kierowcom, którzy wcześniej już zostali prawomocnie skazani za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości.

Policjanci prewencji zatrzymali w niedzielne popołudnie w Wejherowie na ul. Sienkiewicza rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Gdy funkcjonariusze poprosili by zsiadł z jednośladu, ten miał spore problemy by to zrobić. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość i badanie wykazało, że 36-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Inny kierujący, który miał ponad 2 promile został zatrzymany w poniedziałkowy poranek, podczas prowadzonych Działań Policyjnych pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. 52-letni kierujący ciężarowym volvo był właśnie w pracy, gdy o 6:16 rano policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta, który miał problemy z jazdą na swoim jednośladzie, został zatrzymany przez policjantów z wejherowskiego komisariatu. 37-latek w poniedziałek przez godziną 23:00 jechał „wężykiem” po ul. Wniebowstąpienia w Wejherowie, gdy wpadł w ręce mundurowych. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał ponad 2,5 promila. W poniedziałkowy poranek, również podczas policyjnych działań na terenie gminy Choczewo w ręce mundurowych „wpadli również nietrzeźwi kierujący golfem i passatem. Obaj kierujący mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w niedzielę policjanci zatrzymali jeszcze siedmiu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich został zatrzymany z samego rana w Rumi na ul. Różanej i rowerzysta ten miał około 1,5 promila. Ponadto kierowca ten miał orzeczony aktualny zakaz sądowy na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w Luzinie – kierujący vw t4 miał prawie promil, a reszta nietrzeźwych została zatrzymana w Wejherowie, gdzie przeważali cykliści.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia lub do 5 lat, tym kierowcom, którzy wcześniej już zostali prawomocnie skazani za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji w stanie nietrzeźwości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24