Szkoła Podstawowa będzie cieplejsza i tańsza w utrzymaniu. Miasto startuje z dużym projektem

czwartek, 29 stycznia 2026, 14:30
Zdjęcie: Starogard Gdański
Zdjęcie: Starogard Gdański

Starogard Gdański rozpoczyna realizację dużego projektu związanego z poprawą efektywności energetycznej budynków publicznych. Pierwszym krokiem jest termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Traugutta. Umowę na wykonanie prac 29 stycznia podpisał prezydent miasta Janusz Stankowiak. To początek inwestycji, której łączna wartość przekroczy 15 milionów złotych.

Na modernizację pięciu budynków miasto pozyskało w 2025 roku ponad 10 milionów złotych dofinansowania w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Oprócz PSP nr 3 projekt obejmuje także drugi budynek tej szkoły przy ul. Wybickiego, Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 wraz z salą sportową oraz budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Celem jest ograniczenie zużycia energii, zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów i poprawa komfortu ich użytkowników.

W przypadku „trójki” przy ul. Traugutta zakres prac będzie szeroki. Oprócz docieplenia ścian i wykonania nowej elewacji zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu szkoły. Wymienione zostanie także oświetlenie na energooszczędne oraz zmodernizowana instalacja grzewcza. Dzięki temu budynek ma stać się bardziej ekologiczny i tańszy w eksploatacji.

Wykonawcą inwestycji została starogardzka firma MSP „SMOK”, reprezentowana przy podpisaniu umowy przez Mariusza Keistera i Mirosława Ksepkę. Na realizację zadania wykonawca ma 10 miesięcy. Oznacza to, że uczniowie i pracownicy szkoły powinni odczuć efekty modernizacji jeszcze przed kolejnym sezonem grzewczym.

Projekt wpisuje się w szersze działania miasta związane z ograniczaniem zużycia energii i dostosowywaniem budynków publicznych do współczesnych standardów. Termomodernizacja to nie tylko oszczędności w budżecie samorządu, ale też realny wkład w ochronę środowiska i poprawę jakości przestrzeni, z której na co dzień korzystają mieszkańcy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Tragedia nad jeziorem. Mimo reanimacji 24-latek zmarł w szpitalu
niedziela, 28 czerwca 2026

Tragedia nad jeziorem. Mimo reanimacji 24-latek zmarł w szpitalu

Pendolino po raz pierwszy dotarło do Ustki
niedziela, 28 czerwca 2026 1

Pendolino po raz pierwszy dotarło do Ustki

Najpierw upał, potem gwałtowne burze. IMGW wydało ostrzeżenie
niedziela, 28 czerwca 2026 1

Najpierw upał, potem gwałtowne burze. IMGW wydało ostrzeżenie

Plaża jeszcze bardziej dostępna. Nowe chodziki pomogą poruszać się po piasku
niedziela, 28 czerwca 2026

Plaża jeszcze bardziej dostępna. Nowe chodziki pomogą poruszać się po piasku

Tysiące osób w Ergo Arena przez trzy dni! Świadkowie Jehowy zapraszają na kongres
niedziela, 28 czerwca 2026 5

Tysiące osób w Ergo Arena przez trzy dni! Świadkowie Jehowy zapraszają na kongres

Neptun przejął plażę. Sezon letni rozpoczął się z rozmachem
niedziela, 28 czerwca 2026 3

Neptun przejął plażę. Sezon letni rozpoczął się z rozmachem

Alarm w trakcie festynu. Strażacy walczyli o oddech rocznego dziecka
niedziela, 28 czerwca 2026 10

Alarm w trakcie festynu. Strażacy walczyli o oddech rocznego dziecka

Historyczny dzień dla strażaków z Rumi. Jednostka otrzymała pierwszy samochód gaśniczy w XXI wieku
niedziela, 28 czerwca 2026

Historyczny dzień dla strażaków z Rumi. Jednostka otrzymała pierwszy samochód gaśniczy w XXI wieku

Wianki, ognisko i taniec do późna. Tak świętowano Sobótki w gminie Szemud
niedziela, 28 czerwca 2026 5

Wianki, ognisko i taniec do późna. Tak świętowano Sobótki w gminie Szemud

Śmiertelny wypadek podczas skrętu na posesję. Nie żyje 62-letni kierowca
sobota, 27 czerwca 2026 21

Śmiertelny wypadek podczas skrętu na posesję. Nie żyje 62-letni kierowca

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →