18.06.2018 10:33 0 mike/TTM

Na jubileuszowej gali nagrodzili promujących postawy proekologiczne

Fot. TTM

Komunalny Związek Gminy „Dolina Redy i Chylonki” podsumował współpracę z placówkami oświatowymi w mijającym roku szkolnym. Tym razem doroczna gala szczególny charakter, związek obchodził bowiem jubileusz 20-lecia prowadzenia działań edukacyjnych.

Jak wiadomo, pozytywne wzorce, które uda się zaszczepić w dzieciństwie, pozostają na dalszą część życia. Dlatego działania, które już od 20 lat prowadzi KZG „Dolina Redy i Chylonki”, są nie do przecenienia.

Nasz związek ma już 27 lat, ale edukację ekologiczną prowadzimy dopiero od 20 lat. Dopiero albo już. Tym bardziej, że gdy zaczynaliśmy, był to nieduży projekt, niewielki program skierowany do placówek oświatowych w całym związku, których jest ponad 250 – mówi Tadeusz Wiśniewski, przewodniczący zarządu KZG „Dolina Redy i Chylonki”.

W bieżących projektach edukacyjnych wzięło udział ponad 30 tysięcy dzieci i młodzieży.

Dajemy koordynatorom wiedzę, nauczycielom – materiały, i współpracujemy. Dzięki temu tworzymy jedną wielką szkołę, specjalistyczną, ukierunkowaną na ekologię – dodaje Tadeusz Wiśniewski.

To wszystko sprawia, że zwiększa się świadomość proekologiczna kolejnych pokoleń. Tych, którzy mają największe zasługi w tej dziedzinie edukacji, uhonorowano nagrodami. Po raz trzeci statuetkę lidera lokalnej ekologii otrzymał Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Redzie.

Młodzież uczestniczyła w licznych warsztatach, zbieraliśmy nakrętki, elektroodpady. Braliśmy też udział w zajęciach poza placówką, a więc był to bardzo intensywny rok ciężkiej pracy – podkreśla Agnieszka Siepetowska, wicedyrektor PZSP nr 2 w Redzie.

Najważniejsze jednak były Róże Ekologii 2018. Statuetkę otrzymało Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką” w Sopocie. Jak podkreślono, kapituła nagrody była pod ogromnym wrażeniem efektów ekologicznych osiągniętych w ciągu ostatnich pięciu lat. Dzieci z sopockiej placówki już teraz wiedzą sporo na temat ekologii. I zdarza się, że same pilnują rodziców, by ci przestrzegali proekologicznych zachowań, takich jak oszczędzanie wody czy segregowanie śmieci.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Drugą ze statuetek odebrali uczniowie klas gimnazjalnych i podstawowych ze szkoły nr 26 w Gdyni. Prowadzili oni szeroko zakrojone działania zwiększające świadomość ekologiczną. Między innymi rozwieszali plakaty i kolportowali ulotki. Brali również udział w corocznym „sprzątaniu świata”.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.