Międzypokoleniowe warsztaty kreatywne

Inne, Wejherowo

Data 21.01.2019 17:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Adres Jana III Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo 84-200
Bilety Bilety: 1 os - 10 zł; powyżej 1 os - 6 zł/os

Podczas międzypokoleniowych warsztatów kreatywnych, których odbiorcą są najmłodsi mieszkańcy Wejherowa (dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) oraz ich babcie i dziadkowie, powstaną niepowtarzalne kolorowe mydełka i witrażowe zawieszki. Wspólne spotkanie wnuków i dziadków ma za zadanie integrować oba pokolenia, spowodować, że seniorzy wyjdą z domów i niekonwencjonalnie (kreatywnie) spędzą czas ze swoimi wnukami.
Dobra zabawa, która wywoła szczery uśmiech na twarzach wszystkich uczestników, gwarantowana!  A to wszystko z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na jednym z twórczych stanowisk każdy z uczestników tworzyć będzie pachnące mydełka glicerynowe, wg własnej kompozycji kolorystyczno-zapachowej. Powstaną m.in. mydełka w kształcie serduszka, muszli, misia, konika na biegunach, o zapachu zielonej herbaty, truskawki, melona, pomarańczy... Takie mydełko będzie piękną i pachnącą ozdobą każdej łazienki. Zajęcia te rozbudzają wyobraźnię i zmuszają do kreatywnego myślenia.

Jeżeli nasza pociecha woli malować, to zapraszamy na stanowisko, na którym powstawać będą witrażowe zawieszki. Dzięki użyciu odpowiednich farb powstaną urocze, kolorowe łapacze światła w różnych kształtach (motyle, serduszka, kwiatki). Te zaś będą magiczną, wielobarwną ozdobą naszego okna.
Prace, które powstaną podczas warsztatów dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do domu, albo ofiarować - jako prezent - babci lub dziadkowi.
Serdecznie zapraszamy do kreatywnej zabawy!