Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Pomorze pogrążone w żałobie

Inne,

Data 15.01.2019 10:00-17.01.2019 23:55
Miejsce Woj. Pomorskie

Aktualizacja, godz. 10:30

Poniżej oświadczenie biura prasowego wojewody pomorskiego.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej – podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby narodowej na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Prezydenta Pawła Adamowicza.

Dariusz Drelich

Wojewoda Pomorski


Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa, zwraca się z apelem do organizatorów wszelkich imprez w mieście o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie.

Nikt nie jest w stanie zrozumieć bólu Rodziny i trudno słowami opisać tę tragedię – podkreśla Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Składam najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Pawła Adamowicza. Łączę się w smutku i modlitwie za Jego duszę z pogrążoną w żalu Rodziną, Przyjaciółmi, Współpracownikami, Samorządowcami oraz Mieszkańcami Polski i Pomorza, którzy opłakują śmierć Pawła Adamowicza. Cześć Jego pamięci!  

W związku z tymi wydarzeniami, w wejherowskich szkołach podstawowych, podczas lekcji wychowawczych przeprowadzone zostaną pogadanki na temat przemocy i nienawiści.

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku wystawiona została księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza. Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska będą mogli wpisywać się do niej w godzinach pracy urzędu do piątku, 18 stycznia, do godz. 15.00. Księgi kondolencyjne znajdują się również w urzędach w Gdyni – przy al. Piłsudskiego 52/54 i w Sopocie na korytarzu Urzędu Miasta. Trzydniową żałobę w Warszawie ogłosił również Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.