18.09.2023 13:00 2 Tomasz Smuga/Szpitale Pomorskie

Otwierają Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

fot. Szpitale Pomorskie

Badania mają być jeszcze bardziej efektywne, a warunki pobytu przyjaźniejsze dla pacjentów. We wtorek (19 września) obędzie się otwarcie Pomorskiego Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w 'Szpitalach Pomorskich' w Gdyni.

Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych zlokalizowane jest w budynku nr 7 na drugim piętrze w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przy ul. Powstania Styczniowego 1. To projekt o wartości ponad 7 mln zł dofinansowany z budżetu państwa w ramach umowy o dofinansowanie z Agencją Badań Medycznych. Obecnie zakończono przebudowę powierzchni na potrzeby Centrum, do którego przenieśli się pracownicy.

Przeprowadzone prace modernizacyjno-adaptacyjne w ramach już istniejącej infrastruktury w znacznym zakresie pozwolą nam na stworzenie jeszcze bardziej efektywnego oraz przyjaznego pacjentowi centrum badań klinicznych w regionie - mówi Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji w Szpitalach Pomorskich Sp. z o.o. - Naszym celem jest jak najsprawniejsze rozszerzenie działalności, ujednolicenie i dalsze podnoszenie standardów przeprowadzanych badań w strukturze OnkoCWBK.

CZYTAJ TEŻ: Szpital w Pucku z Oddziałem Jednego Dnia

Do dyspozycji pacjentów, jak i kadry będzie ponad 350 metrów kwadratowych powierzchni medyczno-administracyjnej.

Nasz potencjał to kadra doświadczona w dziedzinie badań klinicznych m.in.: 31 lekarzy, z tego 12 z tytułem naukowym, 12 pielęgniarek, 5 farmaceutów, 5 diagnostów oraz 5 osób odpowiedzialnych za inne działania administracyjne. Zespół ten rozwija się i wciąż poszerza -uzupełnia Pisarewicz.

Działalność naukową w zakresie onkologii w szpitalach wchodzących w skład Szpitali Pomorskich rozpoczęli w 1997 roku i od tego czasu zrealizowali ponad 200 badań klinicznych, głównie w dziedzinie onkologii i hematoonkologii, kardiologii, radioterapii oraz ginekologii onkologicznej.

Nasz Ośrodek należy do najaktywniejszych w regionie pomorskim w zakresie realizacji międzynarodowych projektów badawczych i naukowych. Zespół odpowiedzialny za prowadzenie działalności naukowej posiada specjalistyczną wiedzę w dziedzinie zarządzania projektami, zapewnienia jakości, obsługi prawnej, finansowo-księgowej i informatycznej, koordynacji badań oraz zarządzania produktem leczniczym i materiałem biologicznym - podkreśla dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji.

Otwarcie Pomorskiego Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w „Szpitalach Pomorskich” odbędzie się we wtorek (19 września). W uroczystości wezmą udział m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Badań Klinicznych w Agencji Badań Medycznych dr n.med. Elżbieta Bylina, przedstawiciele Centrów Wsparcia Badań Klinicznych z Polski oraz Zarząd „Szpitali Pomorskich”.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...