24.06.2022 15:57 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla psa?

Materiał Partnera

Decyzja o zakupie lub adopcji psa oznacza zmiany w życiu całej rodziny. Warto więc odpowiednio się do nich przygotować, między innymi odpowiednio wcześnie kompletując wyprawkę dla pupila. Jeśli szukasz przydatnej listy rzeczy, marka Psia Kość przygotowała dla wszystkich nowych właścicieli poradnik, dzięki któremu na pewno o niczym nie zapomnisz!

Akcesoria codziennego użytku — dla komfortu Twojego i psa

Na początku warto wspomnieć o tym, że w przypadku kupna psa z hodowli, jako właściciel z pewnością otrzymasz:

-deklarację członkowską do Polskiej Federacji Kynologicznej,

-umowę sprzedaży,

-aktualną dokumentację zdrowotną i książeczkę zdrowia,

-przedmiot znany psu, zwykle jest to kawałek kocyka,

-informacje dotyczące żywienia oraz suplementacji.

Coraz więcej hodowców do tego zestawu dodaje również opakowanie karmy, którą sami stosują, może się też zdarzyć, że pies trafi do Ciebie z zestawem misek oraz obrożą i smyczą. Poniekąd jest to już pewna podpowiedź, w co należy się zaopatrzyć, specjaliści ze sklepu Psia Kość zwracają jednak uwagę, że dla psa najważniejszym akcesorium będzie legowisko w odpowiednim rozmiarze, wyposażone w koc. Nie warto kupować ogromnego modelu, z myślą o tym, że szczeniak kiedyś dorośnie - ma to być bezpieczna przestrzeń dla zwierzaka. Wśród innych artykułów na pewno warto także wymienić maty lub podkłady higieniczne, na czas, kiedy psiak nie będzie jeszcze mógł wychodzić na spacery (najpierw musi on otrzymać wszystkie potrzebne szczepienia). Pamiętaj jednak, aby nie stawiać ich blisko legowiska oraz misek. Wspomniane już miski oraz smycz i szelki lub obroża to kolejne istotne artykuły, tak samo jak zabawki - wszelkiego rodzaju gryzaki, piłki oraz pluszaki na pewno zajmą szczeniaka na długi czas.

Jak dbać o higienę psa? Radzą specjaliści ze sklepu Psia Kość

Wydaje Ci się, że tylko w przypadku yorków czy shih tzu należy dbać o sierść psa? Kluczem do tego, aby sierść nie zdobiła całego Twojego domu oraz ubrań, jest czesanie zwierzaka! Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczotek, które dobiera się do sierści (tak, nawet tej krótkiej!). W okresie linienia przyda się także grzebień. Tego typu akcesoria, znajdziesz oczywiście w sklepie Psia Kość. Koniecznie też zaopatrz się w preparaty do czyszczenia uszu, oczu i jamy ustnej. Jeśli nie masz doświadczenia w obcinaniu pazurów, na razie nie kupuj gilotynki czy obcinaczki - tego typu zabiegi możesz wykonać u weterynarza w cenie około 10-20 złotych.

Jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego pupila?

W ostatnich latach w polskim społeczeństwie znacząco poprawiła się świadomość dotycząca żywienia psów. W ofercie sklepu internetowego Psia Kość znajdziesz ponad 600 różnych rodzajów karmy z dobrym składem, przeznaczonych dla małych, średnich oraz dużych pupilów. Pierwszy zakup powinien być jednak oparty o informacje, uzyskane od hodowcy, ośrodka adopcyjnego czy schroniska. Nowe otoczenie to dla szczeniaka stres, dlatego też nie dokładać mu problemów z żołądkiem, które mogą się pojawić, kiedy nagle w jego misce znajdzie się nieznana wcześniej karma. Polecane przez hodowców produkty, które zapewnią nowemu członkowi rodziny zbilansowane posiłki, znajdziesz pod linkiem https://sklep-psiakosc.pl/produkty-dla-psow. Pozostaje tylko zaprosić na stronę marki Psia Kość - zarówno dostępne tam artykuły, jak i porady, zamieszczone na blogu, z pewnością pomogą Ci zadbać o pupila w najlepszy sposób!


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24