28.02.2022 15:36 0 Materiał partnera

Czerń, zieleń i złoto - oto efektowne zestawienia kolorystyczne na zaproszenia ślubne glamour

Materiał Partnera

Ceremonia ślubna w stylu glamour zawsze zachwyca zaproszonych gości, ponieważ nie codziennie ma się okazję wystroić w wieczorowe kreacje oraz bawić się na przepięknie przystrojonej sali. Przepych, elegancja i luksus to główne cechy stylu glamour — właśnie dlatego to najczęściej wybierany motyw przewodni ślubów oraz wesel. Jakie zaproszenia ślubne idealnie pasują do tego stylu? Zieleń, złoto, czerń - oto, co będzie modne w tym sezonie!

Zaproszenia ślubne glamour — najmodniejsze trendy w 2022 roku

Decydując się na ślub, każda para młoda chce, by ten wyjątkowy dzień był idealny. Dlatego tak ważne jest zadbanie o każdy szczegół. Trendy w modzie ślubnej nie dotyczą tylko kreacji weselnych czy wystroju sali weselnej, ale również papeterii ślubnej.

W skład papeterii ślubnej wchodzą: zaproszenia i zawiadomienia ślubne, winietki na stół, plan i numeracja stołów, RVSP, czyli potwierdzenie przybycia, księga gości, menu, tabliczki do zdjęć, podziękowania dla gości i wiele innych wydrukowanych elementów, które pomagają w oprawie weselnej.

W 2022 roku projektanci stawiają na wyjątkową kolorystykę, czyli czerń, zieleń i złoto, gdyż połączenie tych kolorów jest bardzo eleganckie i idealnie oddaje charakterystykę glamour. Zaproszenia ślubne czarno-złote czy zielono-złote to najmodniejszy trend, a minimalistyczne kompozycja nie ujmuje im wytworności. Dobrej jakości papier, lśniąca wstążka, efektowna czcionka - oto, co odróżnia styl glamour - zobacz przykładowe zaproszenia ślubne w sklepie artMA

Eleganckie zaproszenia ślubne glamour

Zaproszenia ślubne jednokartowe czy klasyczne?

Klasyczne zaproszenia ślubne składają się z trzech części: strony tytułowej, wewnętrznej oraz ostatniej. W środkowym elemencie zawarte jest zaproszenie dla gościa oraz wszelkie istotne informacje, np. numer telefonu do potwierdzenia przybycia. Młode pary najczęściej wybierają tego rodzaju zaproszenia, dlatego że uchodzą za bardziej eleganckie i w stylu glamour.

Natomiast zaproszenia ślubne jednokartkowe nie mają strony tytułowej zapraszającej do otwarcia, a treść zaproszenia umieszczona jest na jednej stronie. Jak zmieścić wszystkie potrzebne informacje na jednej stronie? W kopercie z zaproszeniem znajduje się jeszcze RVSP, czyli kartka z numerami telefonu, by móc potwierdzić swoje przybycie. Obie kartki są elegancko ozdobione i posiadają ten sam design, a rozmiar czcionki niczym się nie różni od tej umieszczonej na zaproszeniu otwieranym.

Zaproszenia ślubne glamour - butelkowa zieleń

Jak wypisać zaproszenia ślubne?

Młode Pary często borykają się z problemem uzupełniania zaproszeń ślubnych. Zapraszając małą ilość gości, można pokusić się o własnoręczne wypisanie personaliów weselników na zaproszeniu, jednak gdy liczba gości jest spora lub pismo nie jest zbyt ładne, można zamówić zaproszenia z wydrukowanymi danymi osobowymi.

„Wesele z dziećmi czy bez” — to jedno z pytań, nad którym zastanawiają się przyszli nowożeńcy. Jeśli młoda para chce, żeby goście przyszli na nie ze swoimi pociechami, należy ująć to na zaproszeniu, umieszczając treść np. „Państwo Kowalscy wraz z dziećmi” lub wypisać całą rodzinę imiennie. Natomiast organizując wesele tylko dla dorosłych, należy uzupełnić zaproszenie, wypisując personalia tylko dorosłych, np. Anna i Jan Kowalscy. W złym guście jest umieszczenie informacji na zaproszeniu ślubnym „bez dzieci”. Lepiej i kulturalniej takie kwestie doprecyzować telefonicznie, o ile zaproszenia dostarczono pocztą.

Zapraszając osobę, która nie jest w związku małżeńskim lub partnerskim, należy dopisać „z osobą towarzyszącą”, a znając dane osobowe partnera, można je od razu wypisać, np. Anna Kowalska i Jan Nowak. Osoba towarzysząca na pewno doceni starania młodej pary i poczuje się wyjątkowo w ten szczególny dzień.


Czytaj również: