25.01.2022 08:22 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jakie wzory i formaty płytek królowały w 2021 - co przyniesie nowy rok?

jakiewzoryiformatyplytekkrolowalyw2021-coprzyniesienowyrok.jpg

W 2021 w naszych domach królowały różnorodne wzory i kolory płytek. Zależnie od tego, jaki styl był przez nas najbardziej preferowany, urządzaliśmy swoje łazienki w stylu minimalistycznym, wykorzystując proste modele; klasycznym, decydując się na płytki zdobione, o ciekawej strukturze lub nowoczesnym, wybierając sprawdzone i trwałe materiały. Biorąc pod uwagę rok 2021, łatwo stwierdzić, że do łask wracają trendy sprzed lat, które w elegancki sposób wypełniają wnętrza. Ciężko przewidzieć czy ta tendencja utrzyma się także w kolejnym roku, warto jednak przyjrzeć się najnowszym trendom, jeśli chodzi o wystrój wnętrz.

Kolorowe wnętrze, mozaiki z płytek

Kolorowe mozaiki w wybranych kolorach, z powodzeniem ożywią wystrój naszego wnętrza. Takie rozwiązanie możemy z powodzeniem zastosować w kuchni czy łazience. Nietypowe kształty oraz intensywne barwy pozwolą stworzyć unikatowe wzory dla wszystkich, którzy cenią stylowe i oryginalne projekty. Od ciebie zależy, na jakie płytki się zdecydujesz. Wśród najnowszych trendów znajdziemy drobne kwadraciki układające się w większe wzory lub heksagony tworzące wyjątkowe połączenia. Mozaika to dobry sposób na stworzenie w swoim mieszkaniu unikatowego designu, nie do podrobienia.

Elegancja inspirowana marmurem

Płytki inspirowane marmurem pozwalają stworzyć w naszych łazienkach elegancki look. Możemy postawić jedynie na drobne elementy z ich wykorzystaniem lub kompozycje na całą ścianę. Wśród takich rozwiązań znajdziemy również duże marmurowe płyty, które zdołają pokryć niemal całą podłogę lub ścianę. Marmurowe wykończenia przypadną do gustu osobom lubiącym otaczać się przedmiotami, nawiązującymi do natury. Marmur dobrze współgra z drewnem, łączy się też idealnie z czernią. Po więcej inspiracji możesz zajrzeć na Klink.pl.

jakiewzoryiformatyplytekkrolowalyw2021-coprzyniesienowyrok2.jpg

Kształty i struktury na topie

Płytki w różnorodnych kształtach stały się bardziej popularne w 2021 roku. Klienci chcący stworzyć wyjątkowe wnętrza chętnie sięgają po płytki typu subway oraz inne figury geometryczne. Dla nieco bardziej odważnych dobrze sprawdzą się kształty rybiej łuski, czy heksagonu. Z mody nie wychodzą również płytki strukturalne, często pojawiające się jedynie jako wstawka, czasem wykorzystywane również w wersji maxi, jako płytki wiodące. Dobór odpowiedniej struktury płytki powinien zależeć od naszych indywidualnych upodobań. Możemy postawić na subtelne tekstury lub te bardziej rzucające się w oczy. O innych modnych rozwiązaniach czytaj na blogu klink.pl.

Sprawdzone minimalistyczne rozwiązania

Fanom nowoczesności i minimalistycznych rozwiązań powinno przypaść do gustu klasyczne połączenie czerni oraz bieli. Sprawdzony trend black & white sprawdzi się w wielu łazienkach, niezależnie od ich wielkości. Kolorystyczne połączenie podkreśli elegancki charakter naszego wnętrza w modny sposób. Fani dekoracyjnych rozwiązań znajdą tu także rozmaite mozaiki i wzory, które będą mogli wykorzystać w swoim mieszkaniu. Płytki mogą stanowić połączenie obu barw lub występować oddzielnie, zależnie od naszych upodobań. W obecnych trendach jest także wyłożenie jednej ze ścian bielą, a drugiej czernią, co tworzy wyjątkowy kontrast. Dzięki płytkom black & white osiągniesz wymarzony efekt, na którym ci zależy.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24