02.12.2021 11:27 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Bitcoin przeszedł aktualizację. Czym jest Taproot?

Mat. prasowe

Bitcoin to bez wątpienia najpopularniejsza i najbardziej pożądana kryptowaluta na świecie. Obecnie ten wirtualny pieniądz jest wart ponad 237 tysięcy złotych, trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycją w niego oraz inne, tańsze monety.

Niedawno pojawiła się zaskakująca wiadomość, że Bitcoin przeszedł największą od kilku lat aktualizację. Została nazwana Taproot i jest następczynią słynnej Segregated Witness (SegWit) z 2017 roku. Co jej wprowadzenie jednak w praktyce oznacza dla osób, które inwestują w kryptowaluty i czy w ogóle da się na tym rynku zarobić „prawdziwe pieniądze”?

Wielka aktualizacja Bitcoina. Co się zmieni?

Aktualizacja Bitcoina sprawi, że zyska on więcej możliwości w kategorii skryptów, dzięki czemu stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku kryptowalut. Dogoni swoją konkurencję (np. Ethereum), a jednocześnie poprawione zostanie jego bezpieczeństwo i prywatność.

Za główną zmianę uznaje się przejście z algorytmu ECDSA służącego do cyfrowych podpisów, na nowoczesne rozwiązanie znane jako podpisy Schnorra. Ich przewaga polega na tym, że znacząco zwiększają bezpieczeństwo skomplikowanych transakcji złożonych z wielu sygnatur, które są nie do odróżnienia od tych zwyczajnych i prostych. Dzięki temu zdecydowanie trudniej będzie je po prostu namierzyć.

Wprowadzenie tak potężnej aktualizacji kodu sieciowego Bitcoina będzie miało również wpływ na smart kontrakty. Są to umowy bazujące na blockchainie, które inwestorzy mogą ustawić według określonych kryteriów, a one realizują się same na bazie wytycznych. Dzięki Taproot mają one zajmować mniej przestrzeni, a ich wykonywanie stanie się tańsze i bardziej opłacalne dla użytkowników. Taka zmiana może przyciągnąć do tej formy inwestowania nowe osoby, szczególnie stawiające na rynku wirtualnych monet swoje pierwsze kroki.

Inwestowanie w kryptowaluty zyskuje na popularności

W ostatnim czasie rynek kryptowalut przeżywa prawdziwy rozkwit, a coraz więcej osób na całym świecie decyduje się w nie inwestować. Oczywiście nie zawsze gwarantuje to ogromne zyski i związane jest z ryzykiem. Jeśli jednak wiesz, jak inwestować w kryptowaluty, to ewentualny sukces nie jest wykluczony.

Bitcoin, podobnie jak inne i tańsze kryptowaluty, odnotowuje stale rosnący popyt, a dzięki najnowszej aktualizacji jego obsłużenie będzie o wiele łatwiejsze. Oznacza to, że najsłynniejsza moneta wirtualna stanie się bardziej przystępna dla początkujących inwestorów, ale także przysparzać będzie mniej kłopotów tym doświadczonym.

Mimo wszystko pamiętać trzeba, że rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny i inwestowanie tam swoich pieniędzy wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie. Warto sprawdzać aktualne wydarzenia i wiadomości z kraju i ze świata pod kątem ich wpływu na

wirtualne pieniądze. Często kursy zmieniają się nawet przez newsy, które na pierwszy rzut oka mogą niedoświadczonemu inwestorowi wydać się błahe i nieważne.

Osoby, które nie mają pieniędzy na kupno niezwykle drogiego Bitcoina, spróbować mogą również swoich sił na jego niewielkich częściach lub innych monetach. Często ich ceny są zbliżone lub nawet tańsze od złotego i choć są bardziej niestabilne od króla wirtualnych pieniędzy, dobrze ukazują zasady rządzące całym tym rynkiem.

Okazje dla posiadaczy kryptowalut na Black Friday

Kryptowaluty to legalne środki płatnicze, choć na razie jeszcze nie w każdym sklepie jest możliwość zapłacenia nimi za usługi czy produkty. Zwykle na takie rozwiązania decydują się przedsiębiorstwa realizujące płatności przez internet, np. z branży e–commerce.

Da się znaleźć takie również w Polsce, choć tym razem to zagraniczny sklep postanowił zaskoczyć posiadaczy kryptowalut. Zorganizował w tym celu specjalną promocję z okazji święta wszystkich zakupomaniaków – Black Friday.

Czarny Piątek wypada w tym roku 26 listopada, a z tej okazji sieć sklepów Newegg przygotowała prawdziwą okazję dla posiadaczy Bitcoinów i innych kryptowalut. Płacąc nimi za pośrednictwem aplikacji BitPay, można zaoszczędzić aż 20 proc. ceny na paragonie, sięgającej maksymalnie 200 dolarów.

Z promocji mogą skorzystać m.in. mieszkańcy Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Wielkiej Brytanii czy Australii. Newegg oferuje płatności za pomocą kryptowalut od 2019 roku, a kupić w nim można np. procesory, płyty główne, karty graficzne, monitory i inne akcesoria i sprzęt komputerowy.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24