01.12.2021 14:41 0 Materiał partnera Materiał partnera

Lamele - jak je można dobrze wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Materiał partnera

Lamele dekoracyjne i funkcjonalne

Lamele to jeden z tych sposobów na aranżację ścian, który uchodzi za wyjątkowo funkcjonalny, o szerokim zastosowaniu. Ten produkt dodany do salonu, poddasza czy przedpokoju może zupełnie zmienić oblicze konkretnej przestrzeni.

Materiał partnera.jpg

Lamele uchodzą za bardzo estetyczne, doskonale wpisujące się w design minimalistyczny, ale i aranżacje skandynawskie, loftowe, inspirowane naturą. To wszystko oczywiście prawda, natomiast oprócz ich walorów czysto estetycznych, warto zwrócić uwagę na te funkcjonalne. Ściana z lamelami może przyczynić się do optycznego powiększenia przestrzeni. Z lameli możesz skorzystać jako alternatywy dla ścianek działowych, innych form przepierzenia, formy wydzielania stref w przestrzeni. Lamele pozwalają także świetnie wykończyć poddasze, zabudować przestrzeń schodów w nieco dzienny sposób, ukryć skosy na przedpokoju. Możliwości jest naprawdę wiele. Do tego spora część z nich daje wrażenie 3D - https://lameo.pl/lamele-scienne/32-lamele-scienne-lameo-003-dab-naturalny.html

Lamele ścienne i nie tylko 

Lamele to niecodzienny pomysł na wykończenie wnętrza. Pomagają zagospodarować nie tylko ścianę. Można je montować na przykład na suficie. Możliwości jest naprawdę wiele. Na https://lameo.pl/ znaleźć możesz wiele inspiracji dotyczących wykorzystania tych elementów dekoracyjnych.  

Materiał partnera.JPG

Ich montażu dokonasz z łatwością, co także przyczynia się do tego, że coraz częściej stają się one idealnym rozwiązaniem w wielu przestrzeniach. Przede wszystkim mogą one optycznie powiększyć pomieszczenie, ale w przypadku montażu na suficie czy ścianie także dodać mu ciepła i przytulności. Ich wielowymiarowa struktura sprawia także, że we wnętrzu "zaczyna się coś dziać", pojawia się więcej dynamiki, załamań, które dodają przestrzeni charakteru. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na ich montaż we wnętrzu domu lub mieszkania. Jeszcze do niedawna były to rozwiązania wykorzystywane do altanek ogrodowych i aranżacji poddasza. Dzisiaj sposób wykorzystania lameli znacznie poza ten zestaw możliwości wkracza.  

Jak wykorzystać lamele drewniane pionowe?

Lamele świetnie sprawdzają się w sypialni, której dodają niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie pozwalają zabudować problematyczne do aranżacji fragmenty ścian. 

Materiał partnera.JPG

To doskonałe rozwiązani także w przedpokoju, który jest generalnie dość problematycznym pomieszczeniem do aranżacji, natomiast lamele pozwalają na proste uzyskanie naprawdę ciekwego efektu. Sprawdź: https://lameo.pl/3-lamele-scienne

Materiał partnera.JPG

Lamele ścienne dobrze sprawdzają się także do wydzielania różnego rodzaju stref. Można to robić symbolicznie, nakładając na określony fragment ściany dekorację, oddzielającą jedną część przestrzeni od drugiej. Lamele mogą jednak także z powodzeniem pełnić rolę ścianki działowej czy przepierzenia, które w bezpośredni sposób oddziela jedną strefę od drugiej, natomiast oddzielenie to w takim przypadku ma bardzo delikatny i subtelny charakter. Dalej spełnia swoją funkcję, natomiast dekoracyjny aspekt lameli sprawia, że całość pomieszczenia prezentuje się bardzo dobrze. 

Materiał partnera.jpg

W końcu lamele możesz wykorzystać oczywiście także na poddaszu czy przy schodach. Wszędzie tam, gdzie zabudowa ściany jest problematyczna, a gdzie potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, lamele są bardzo dobrym rozwiązaniem.   


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24