28.11.2021 14:45 10 AG

Chętnych, by pomóc 10-latce z Gościcina nie brakowało

fot. Grzegorz Renusz

Były słodkie, domowe wypieki, przyjechał Mikołaj z Elfem, można było wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej, a co najważniejsze nie zabrakło chętnych, by pomóc 10-latce, która od urodzenia walczy o pełną sprawność.

W niedzielę (28 listopada) w świetlicy szkolnej w Bolszewie odbył się charytatywny kiermasz dla Kai. Celem inicjatywy było zebranie środków na rehabilitację 10-latki.

Kaja Szlas, mieszkanka Gościcina, urodziła się jako wcześniak, przy porodzie była reanimowana z powodu zbyt późnej decyzji o cesarskim cięciu. Dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, spektrum autyzmu i ADHD. Do walki o pełną sprawność potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

Turnysy rehabilitacyjne są bardzo drogie, przyszłoroczne turnusy się już wahają od 6 tys. do 8,5 tys., więc są bardzo drogie...Stąd te nasze takie wszystkie imprezy— mówi Katarzyna Szlas, mama Kai.

Na charytatywnym kiermaszu świątecznym, ku przede wszystkim radości najmłodszych, zagościł Mikołaj z Elfem. Nie zabrakło także innych atrakcji.

fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz

Stroiki świąteczne, ciasta domowe, bezy domowe, swojski chleb na maślance i ziemniaczkach, więc pysznie. Zdrowo, swojsko, wszystko handmade, tak, jak to się mówi teraz— dodaje Katarzyna Szlas, mama Kai.

Ponadto na chętnych czekała również wyjątkowa ścianka do zdjęć w oczekiwniu na które można było napić się kawy i posłuchać kolęd.

Zebrane w niedzielę (28 listopada) fundusze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie dziewczynki. Pomóc można jednak także m.in. wpłacając na 10-latkę 1% podatku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24