26.10.2021 08:37 0 materiał partnera Materiał partnera

Indywidualne zajęcia z angielskiego online ‒ czy to dobry pomysł na naukę języka?

materiał partnera

Lekcje języka angielskiego w szkole lub na kursach stacjonarnych zazwyczaj odbywają się w grupach, czasem składających się z dwudziestu lub więcej osób. Takie zajęcia nie tylko nie pozwalają nam na efektywną naukę, ale także nie dają nauczycielowi możliwości, by mógł indywidualnie podejść do każdego ucznia, a wszyscy wiemy, jak bardzo jest to istotne. Gdy nie radzimy sobie z jakimś materiałem, to właśnie dzięki pomocy nauczyciela możemy go powtarzać go nawet kilka razy, aż do momentu, gdy uznamy, że zrozumieliśmy dane zagadnienie. Jakie są inne zalety takich lekcji? Czy zajęcia indywidualne to dobry sposób na naukę języka?

Indywidualne lekcje angielskiego online ‒ jaką szkołę wybrać?

Szukając dobrej szkoły językowej online, która pozwoli nam na interaktywną naukę angielskiego metodą jeden na jeden, warto zastanowić się nad wyborem zajęć oferowanych przez Tutlo:https://pl.tutlo.com/. Ten kurs internetowy języka angielskiego to szyte na miarę, dopasowane do nas zajęcia, które nie tylko dają nam swobodę dopasowania godzin lekcji do naszego planu dnia, ale także umożliwiają optymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na naukę.

Jak wyglądają lekcje indywidualne online?

Lekcje językowe online dają nam możliwość uczenia się indywidualnie z polskimi lektorami oraz native speakerami. W obu przypadkach nasz nauczyciel poświęca uwagę tylko nam, co w dużej mierze przekłada się na nasze zaangażowanie w naukę oraz zredukowanie czasu, jakiego potrzebujemy do opanowania wybranych zagadnień.

To my wybieramy czas i miejsce, z którego się uczymy, a nawet lektora, z którym chcemy przećwiczyć materiał. Możemy mieć swoje własne preferencje i swobodnie się nimi kierować. Jeden z nauczycieli lepiej wytłumaczy nam gramatykę, a z innym dużo lepiej będzie się nam konwersowało. Podobnie jest z lekcjami z native speakerem.

Zależnie od tego, z jakiego kraju on pochodzi, będzie mógł nas nauczyć innych zwrotów. Mowa oczywiście o języku potocznym i slangu. Dodatkowo musimy przecież pamiętać, że akcenty także są zróżnicowane i zależne od regionu, z którego pochodzi speaker.

Co zyskujemy podczas lekcji indywidualnych online?

Ucząc się metodą jeden na jeden, nie musimy obawiać się i wstydzić naszych błędów i porażek. Dla wielu z nas obecność innych osób w grupie może być ogromną przeszkodą przed przełamaniem się do mówienia w obcym języku. To normalne, że boimy się reakcji na nasze błędy.

W przypadku prywatnych lekcji mamy pewność, że nikt nie będzie się z nas śmiał, że w razie problemów lektor poprawi nas, wytłumaczy, jaka jest poprawna forma, doradzi, jak się uczyć. Bardzo ważne jest to, że zajęcia metodą konwersacji dają bardzo dobre efekty i pozwalają wyzbyć się strachu przed używaniem języka w życiu codziennym.

Unikniemy dzięki nim sytuacji, w których pomimo znajomości języka angielskiego, obawiamy się odezwać w restauracji czy też hotelu, zapytać o drogę czy kupić bilet podczas zagranicznego wyjazdu. Lektor pomoże nam przygotować się do egzaminów lub zweryfikuje naszą wiedzę i umiejętności językowe, jeśli będziemy chcieli sprawdzić, czy przejdziemy przez anglojęzyczną rozmowę o pracę. Oczywiście to pojedyncze przykłady, ale faktycznie dzięki takiej nauce języka zyskujemy naprawdę wiele. 

Lekcje indywidualne to bardzo dobry sposób na naukę języka angielskiego. Warto wybierać zajęcia, które są skonstruowane tak, że lektor jest skoncentrowany jedynie na naszej osobie i naszych potrzebach językowych.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24