14.10.2021 11:40 0 EWA

Jesteś twórcą kultury? Złóż wniosek o stypendium

ilustracja poglądowa, źródło: pixabay.com

Rusza składanie wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury, osób, które zajmują się twórczością artystyczną, rozpowszechnianiem kultury czy opieką nad zabytkami o dużym znaczeniu dla województwa pomorskiego. Wnioski można wysyłać do końca listopada bieżącego roku.

Maksymalna wysokość stypendium to 5 tys. złotych i zostanie ono przyznane na realizację projektu lub przedsięwzięcia artystycznego w 2022 roku. Pomysły nie mogą być zagrożone przez obostrzenia związane z reżimem sanitarnym ze względu na obowiązujący stan epidemii COVID-19. Wsparcie powędruje do osób indywidualnych, które mieszkają lub ich działalność artystyczna odbywa się na Pomorzu, ewentualnie projekt musi być zrealizowany na jego terenie, przykładowo napisanie książki, nagranie płyty, czy wydanie tomiku poezji.

Środki finansowe dla twórców kultury przyznaje Samorząd Województwa Pomorskiego jako mecenas kultury na Pomorzu. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku.

Formularze wniosków można pobierać w sekretariacie Departamentu Kultury UMWP w Gdańsku (ul. Rzeźnicka 58, pok. 109.), ze strony internetowej www.pomorskie.eu, lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej. Tam znajduje się również szczegółowy regulamin konkursu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24