24.09.2021 15:16 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Który zegarek jest lepszy - japoński czy szwajcarski?

W świecie zegarków toczy się nieustanna wojna. Jest to konflikt pomiędzy zwolennikami zegarków szwajcarskich, a także fanami technologii japońskiej. Czy mają oni jednak powód do starcia? Czy różnica pomiędzy zegarkami szwajcarskimi i japońskimi jest aż tak wielka?

Zegarki szwajcarskie bez wątpienia zna każdy. Każdy także zna powiedzenie, że "coś pracuje jak w szwajcarskim zegarku" - oznacza to niezakłóconą, doskonałą oraz wyjątkowo dokładną pracę. Właśnie takie są zegarki pochodzące ze Szwajcarii. Wiele osób uważa jednak, że za charakterystycznymi opiniami stoją wyłącznie sentyment oraz tradycja, a zegarki japońskie nie tylko nie dorównują swojej szwajcarskiej konkurencji, ale i je przewyższają.

Który zegarek jest lepszy - japoński czy szwajcarski?

Na to, który zegarek jest lepszy musimy odpowiedzieć sobie sami. Głównym elementem, który wpływa na jakość zegarka jest bez wątpienia jego wnętrze, czyli to, jaki mechanizm wybierzemy - kwarcowy czy automatyczny. Wiele osób twierdzi, że to właśnie ETA, mechanizmy szwajcarskich zegarków, stanowią najwyższą jakość. Cieszą się one bowiem wyjątkowo dobrymi opiniami wśród konsumentów, a to, co je wyróżnia to niski poziom awaryjności, wydajność oraz dokładność. Naprzeciw wychodzą japońskie mechanizmy Miyota, które stosowane są w popularnych markach takich jak Citizen, czy Seiko. Co więcej, wiele osób twierdzi, że zegarki z tym mechanizmem są dużo trwalsze niż modele wyposażone w inny system. Dlaczego? Spowodowane jest to faktem, że w zegarkach z systemem Miyota po wysuszeniu oraz wymianie baterii modele bez problemu mogą sprawnie funkcjonować.

Seiko - japońska legenda w tworzeniu zegarków

Historia Seiko rozpoczyna się w roku 1881, kiedy to Kintaro Hattori rozpoczął swoją przygodę z własną działalnością. Nazwa Seiko z języka japońskiego oznacza znakomitość oraz sukces. Właśnie taka jest marka - na przestrzeni ostatnich lat odniosła ona liczne sukcesy. Początki nie były jednak łatwe, głównie ze względu na różnice między jakością europejskich oraz azjatyckich czasomierzy. Założyciel wybrał się jednak w podróż, która pozwoliła mu zdobyć cenne doświadczenie, a to z kolei doprowadziło go na szczyt rynku zegarmistrzowskiego w Europie. Obecnie, znajdziemy wiele kolekcji zegarków Seiko, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór czasomierzy jest ogromny, a do najpopularniejszych serii należą: Astron, Prospex, Grand Seiko, Presage oraz Sportura. Każda kolekcja stworzona jest z myślą o innych użytkownikach. Część dedykowana jest eleganckim strojom wieczorowym, część osobom uprawiającym wymagające sporty, a część to "przeciętne zegarki" przeznaczone do stylizacji codziennych. Słynne modele możemy zobaczyć na licznych eventach noszonych przez popularnych aktorów, np. Sean Connery czy Roger Moore.

Atlantic - jakość Swiss Made

Marka Atlantic zaistniała na rynku już w roku 1888, kiedy to jej założyciel Eduard Kummer otworzył niewielką manufakturę o tej nazwie. Początkowo praca firmy opierała się jedynie na produkcji podzespołów do innych marek, jednak już w roku 1932 zegarki zaczęły być produkowane pod nazwą własnej marki. To, co wyróżnia je od samego początku to wodoszczelność, która była obecna w zegarkach długi czas, zanim stała się standardem na rynku. Największą popularnością od zawsze cieszą się szwajcarskie zegarki z serii Atlantic Worldmaster. Ich wygląd jest klasyczny, a wykonanie z najwyższej klasy materiałów. Oferta nie kończy się jednak tylko na tej kolekcji. Zegarki Atlantic występują w kilkunastu seriach, które przeznaczone są zarówno dla pań, jak i panów. Jedną z kolekcji cieszących się największą popularnością jest Seagold. Są to zegarki pokryte 14-karatowym złotem. Inną, równie popularną kolekcją jest Seamoon, czyli zegarki o z kwadratowymi lub prostokątnymi, nietypowymi tarczami. Firma oferuje swoim klientom także liczne zegarki dla miłośników sportu oraz osób prowadzących aktywny styl życia. To właśnie dla nich stworzono kolekcje takie jak Seashark, Mariner, Skipper czy Seahunter.

Miyota czy ETA - zdecyduj sam!

Różnice między zegarkami zatem istnieją, jednak są to jedynie niuanse, jakie dostrzeże naprawdę wyczulone oko. Między jakością zegarków szwajcarskich oraz japońskich nie ma żadnej różnicy - każde z nich wyróżnia niezwykła precyzja wykonania oraz dokładność, przez co będą doskonałym uzupełnieniem zarówno stylizacji eleganckich, codziennych, jak i sportowych. Zegarki Seiko a może zegarki Atlanic? Wybierz sam model dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb!


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24