18.09.2021 11:00 3 Kwt/mat.prasowe

Pokaż dziadkom jak założyć konto w banku i wygraj nagrody

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Z miesiąca na miesiąc liczba seniorów decydujących się na założenie rachunku bankowego rośnie. Taka forma pobierania świadczeń jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Aby pomóc przekonać niezdecydowanych, ZUS organizuje specjalny konkurs.

Już ponad ¾ emerytów i rencistów przyjmuje swoje świadczenia na konto w banku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat zachęca świadczeniobiorców do korzystania z bezgotówkowej formy wypłaty świadczeń.

– Jest to rozwiązanie bezpieczne, które ogranicza ryzyko oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Także w dobie pandemii, bezgotówkowe formy płatności redukują możliwość zakażenia się COVID– 19. Z policyjnych danych wynika, że każdego roku tysiące starszych osób traci w wyniku różnych przestępstw miliony złotych. Są to jednak tzw. przestępstwa stwierdzone. Rzeczywista skala problemu, a także wartość strat mogą być znacznie wyższe – informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

W ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów.

Uczestnicy muszą przygotować pracę, która przedstawi korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie: plakat, komiks, film oraz infografika/materiał multimedialny. Prace można przygotować samodzielnie lub w zespołach. Poprzez taką międzypokoleniową współpracę ZUS chce pokazać, że korzystanie z rachunku bankowego, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne – dodaje Krzysztof Cieszyński.

Zgłoszenia potrwają do 29 października, a termin nadsyłania prac to 10 grudnia. Do wygrania atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje o konkursie i regulamin można znaleźć na stronie zus.pl.

Informacje dostępne są także u koordynatorów projektu: w Gdańsku u Aliny Łepkowskiej (tel. 583078613, mail:[email protected]) lub Klaudii Skonieckiej (tel. 583078612, mail: [email protected]).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24