19.08.2021 13:00 0 NW

W Szemudzie rzeźbią kaszubską kapelę

Fot. TTM

W Szemudzie trwa 14. edycja pleneru rzeźbiarskiego. Artyści z piłami łańcuchowymi w rękach tworzą niezwykłe postacie – członków kapeli kaszubskiej, a młodsi pomagają i rozwijają swoje umiejętności podczas warsztatów z lepienia gliny.

Po rocznej przerwie piły ponownie poszły w ruch! W Szemudzie przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przyglądać można się pracy artystów, którzy rzeźbią w drewnie.

Mamy tutaj takich artystów, którzy właściwie przyjeżdżają do nas co rok, niektórzy są z okolic, a inni z dalszych miast, np. Łodzi. Myślę jednak, że nie ma znaczenia skąd pochodzimy, bo i tak tworzymy tu jedną, artystyczną rodzinę - mówił Tomasz Stein, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie w rozmowie dla TTM.

W rzeźbienie w drewnie zaangażowali się nie tylko dorośli. Okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, a pasją nieciężko zarazić potomka.

Syn ma zacięcie artystyczne, więc staram się go w to wciągnąć. Ma dopiero 12 lat, więc fizycznie jest to ciężka praca, wymaga dużej siły w rękach, jednak trening czyni mistrza, więc wszystko przed nim - mówił Maciej Zremański, rzeźbiarz.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Spod rąk i dłut artystów wyłaniają się powoli wyjątkowe postacie – członkowie kapeli kaszubskiej.

Zależy nam, by docelowo wyrzeźbić całą kapelę i żeby postawić rzeźby na którymś z placów, i by cieszyła oczy mieszkańców i odwiedzających - dodaje Tomasz Stein.

Wystawę rzeźb będzie można oglądać odwiedzając budynek GCKSiR w Szemudzie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24