02.08.2021 09:52 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Jak wykonać test Internetu?

mat.pras.

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu dla większości z nas jest bardzo ważny. Równie ważna jest także prędkość tego Internetu. W końcu dzięki niemu wielu z nas może pracować czy się uczyć, ale także oglądać filmy czy seriale lub po prostu sprawdzać dowolne informacje. Dlatego dla każdego z nas działanie Internetu jest istotną kwestią. Jak więc sprawdzić jego prędkość? Aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

Co to jest test Internetu?

Test Internetu występuje także pod nazwą Speed test. Obie te nazwy są używane, jednak oznaczają to samo. Speed test polega na sprawdzeniu prędkości Internetu, do którego podłączone jest dane urządzenie. Wykonanie tego testu pozwala nam na określenie tego, jak szybki jest posiadany przez nas Internet. Przeprowadzenie testu jest szybkie i bardzo proste, więc na pewno każdy sobie z tym poradzi.

Kiedy należy wykonać taki test?

Właściwie taki test możemy wykonać w dowolnym momencie. Jednak najbardziej przydatne zrobienie tego testu jest wtedy, gdy strony internetowe bardzo długo się ładują lub oglądane treści się zacinają. Wtedy warto wykonać test Internetu, który pozwoli nam określić, czy ten problem jest związany z jego prędkością czy może z urządzeniem, które gubi sygnał.

Dlaczego warto wykonywać taki test?

Wykonanie testu Internetu zajmuje chwilę a pozwala nam sprawdzić jaka jest rzeczywista prędkość Internetu. Warto wykonywać speed test, aby sprawdzić czy kwota jaką płacimy za Internet jest dla nas opłacalna.

Jak wykonać test?

Wykonanie takiego testu zajmie dosłownie chwilę. Jednak trzeba go wykonać prawidłowo, żeby otrzymane dane odzwierciedlały rzeczywisty stan. Pierwszym krokiem jest wyszukanie przez przeglądarkę internetową strony, która oferuje wykonanie takiego testu. Stron jest wiele, wiec wybór należy tylko i wyłącznie do nas. Zanim jednak rozpoczniemy taki test należy wyłączyć wszystkie aplikacje, które obciążają łącze. Następnie wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na stronie, który rozpocznie wykonywanie testu. Może to potrwać kilkanaście sekund, a na pewno mniej niż minutę. Po zakończeniu tego działania otrzymamy raport o wynikach naszego Internetu. Będą tam zawarte dane o prędkości wysyłania i pobierania danych oraz o opóźnieniach w sieci.

Co oznaczają wyniki testu?

Szybkość wysyłania określa, z jaką maksymalną prędkością możemy pobierać dane na nasze urządzenie. Oczywiście dotyczy to nie tylko pobieranych plików, ale także prędkości z jaką ładują się strony internetowe czy filmy i muzyka w serwisach streamingowych. Parametr dotyczący szybkości wysyłania pokazuje, z jaką najwyższą prędkością możemy przesyłać dane na serwery. Ta dana będzie istotna w momencie, gdy chcemy przesłać coś na Facebooka lub skopiować zdjęcia do chmury. Natomiast ping oznacza ilość czasu jaka będzie potrzebna naszemu łączu do połączenia się z serwerem. Czyli to właśnie ten parametr odpowiada za opóźnienia pomiędzy wysyłaniem przez nas zapytania, a odpowiedzią ze strony serwera.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24