24.07.2021 11:15 6 Kwt/mat.prasowe

Pierwsze „300 plus” już na kontach beneficjentów

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W ramach programu „Dobry Start” na konta rodziców i opiekunów trafiło pierwsze 30 mln zł. Środki te obejmują ok. 100 tys. dzieci. W kolejnych dniach ZUS wypłaci następne transze świadczenia.

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie „300 plus” z programu "Dobry Start".

W tym roku można to zrobić jedynie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Pieniądze są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 r. ZUS maksymalnie zautomatyzował obsługę wniosków w ramach programu. Dodatkowa pomoc potrzebna jest jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. postępowań wyjaśniających. Elektroniczne składanie wniosków pozwala uniknąć wielu błędów, które występowały w poprzednich latach. Przejęcie przez ZUS obsługi programu "Dobry start" przyniesie w najbliższych latach setki milionów oszczędności – informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

Wypłaty dla całego kraju realizuje Centrum Obsługi Płatności zlokalizowane w słupskim Oddziale ZUS.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na jego temat na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na PUE ZUS znajdzie się równiez cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia) – dodaje Krzysztof Cieszyński.

Przypomnijmy, że świadczenie z programu „Dobry start” jest przyznawane raz w roku na dziecko uczące się, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24