29.06.2021 15:06 2 NW/KPP w Wejherowie

Spowodował kolizję i uciekł - był pijany i nie miał uprawnień

Fot.archiwum

Był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania, mimo to wsiadł za kółko i spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło w Gościcinie. Zatrzymany został 39-latek kierujący samochodem marki Kia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca samochodu Kia spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce udali się funkcjonariusze.

Okazało się, że kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramę ogrodzenia. Policjanci ustalili, w jakim kierunku oddalił się kierowca i po chwili zatrzymali go.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania, a dodatkowo badanie wykonane alko-testem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej komendy.

39-latek poniesie odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Za te przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...