02.06.2021 13:30 12 WH

Fatalny stan dróg w Pobłociu – wykonawca nie realizuje remontów

Fot. czytelnik N24

„Ludzie urywają miski olejowe, uszkadzają opony, felgi i zawieszenie”- napisał nasz czytelnik odnośnie stanu ulicy w Pobłociu. Wójt gminy Linia odpowiada, że te drogi miały być remontowane, ale wykonawca nie wywiązuje się z zadania.

Na naszą skrzynkę facebookową wpłynęła wiadomość od czytelnika na temat ul. Długiej i Dąbrówki w Pobłociu.

Po licznych telefonach do urzędu gminy ulica Długa nie została poprawiona, a jej stan jest tragiczny. Mieszkańcy notorycznie uszkadzają samochody - urwane miski olejowe, uszkodzone opony, felgi i zawieszenie. Sąsiedzi już sami zasypują dziury – napisał czytelnik.

Fot. czytelnik N24

Fot. czytelnik N24

W tej sprawie postanowiliśmy skontaktować się z wójtem gminy Linia Bogusławą Engelbrecht. Okazuje się, że remont ulicy miał zostać wykonany, ale firma nie wywiązuje się z umowy. Na przełomie kwietnia i maja zaplanowano wyrównanie i utwardzenie dróg gruntowych. W marcu ogłoszono przetarg, który wygrała lokalna firma. Natomiast 7 kwietnia podpisano umowę. Pierwsze upomnienie urząd gminy wystosował 10 kwietnia.

Do przetargu stanęła jedna firma, która ma cały czas ma problemy techniczne. Wyszczególnialiśmy, aby zrobili główne drogi między innymi w Pobłociu Mieliśmy zapewnienie, że ruszą w zeszły piątek, potem w poniedziałek, ale to nic nie dało. Od 10 maja nie zrobili nic – tłumaczy Bogusława Engelbrecht.

Fot. czytelnik N24

Wójt gminy Linia odniosła się także do uszkodzeń, które doznają mieszkańcy z powodu stanu drogi.

Drogi są ubezpieczone. Proszę zgłaszać takie sytuacje, a my będziemy to pokrywać – dodaje Engelbrecht.

Nasz czytelnik w wiadomości poruszył także kwestię modernizacji ulicy Osiedlowej.

My się męczymy z tą drogą, a w samym centrum Pobłocia będą lać warstwę asfaltu, gdzie mieszkańcy mają kilkadziesiąt metrów do drogi wojewódzkiej. Zamiast po kawałku położyć na ulicy Długiej i Dąbrówki, żeby połączyć te odcinki ze sobą – napisał czytelnik.

Bogusława Engelbrecht odpowiada, że na remont tej drogi otrzymano rządowe dofinansowanie, które wymaga spełnienie odpowiednich kryteriów.

Ta droga wchodzi do drogi powiatowej. Zrobiliśmy pół kilometra wraz z rowami. Ten projekt był przygotowywany, bo kwalifikował się do progu, łączył się z drogą wyższej kategorii. Złożyliśmy dokumentację do rządowych programów. Otrzymano na to dofinansowanie od wojewody. Wiem, że ktoś może powiedzieć, że to jest nieracjonalne, ale składaliśmy ten projekt o dotację, gdzie było wymagane, że droga gminna łączy się z drogą wyższej kategorii – wyjaśnia wójt gminy Linia.

Władze gminy zapewniają, że w niedalekiej przyszłości remont ul. Długiej i Dąbrówki zostanie wykonany. W planach jest utwardzenie odcinka kruszywem.

Ludzie są rozczarowani i rozgoryczeni. Uważają, że gmina nic nie robi, ale takie jest prawo. Jesteśmy związani z umową i przetargiem. To nie jest widzimisię wójta. Podejmujemy jak najszybciej wszystkie działania, aby priorytetowo tę drogę zrobić – dodaje Engelbrecht.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24