02.06.2021 12:30 0 PM

Przy plaży powstały sanitariaty - mają ograniczyć zanieczyszczanie lasu

Fot. Nadleśnictwo Choczewo

Modernizacja szlaków turystycznych w Lubiatowie, Białogórze czy Stilo, nowe wiaty, ławy, stoły i kosze na śmieci, ścieżka na wydmie, a teraz również - ogólnodostępne sanitariaty. Nadleśnictwo Choczewo zakończyło kolejny etap dużej inwestycji.

Wszystkie zrealizowane prace miały pogodzić ochronę przyrody, turystykę i gospodarkę leśną. Po modernizacji i wybudowaniu dróg, szlaków i miejsc dostępnych dla turystów przyszedł czas na toalety, które w sezonie turystycznym są ogólnodostępne ograniczając prawie do zera zanieczyszczanie lasu.

Jednym z elementów drugiego etapu było wybudowanie dwóch kontenerów sanitarnych, w których zostały umieszczone toalety. One są rozlokowane przy najczęściej użytkowanych plażach, w miejscach lubianych turystycznie - mówi Rafał Skowronek, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Choczewo.

Toalety stanęły przy wejściu nr 37 w Białogórze i 51 przy latarni morskiej Stilo.

W drugim etapie powstały trzy trasy dojścia do morza i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza na wydmie lubiatowskiej – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Pierwszy etap to głównie dojazd do morza w Lubiatowie – drogą jednokierunkową z kostki - więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24