06.05.2021 17:00 0 WH/pomagam.pl

Mały Igor walczy o zdrowie! Trwa zbiórka na leczenie nerki

Źródło: Pomagam.pl

Igor to zawsze wesoły i uśmiechnięty pięciolatek. Chłopiec urodził się z wadą wrodzoną nerki. Teraz wraz z rodziną walczy o zdrowie. Trwa zbiórka na leczenie Igora, gdzie każdy może pomóc.

Na początku nerka Igora rozwijała się prawidłowo, choć była powiększona – musiała zastępować dwie nerki. W marcu okazało się, że narząd jest przeciążony, a to prowadzi do niewydolności. Wyniki badań nie napawają optymizmem.

Ponadto do obserwacji ustawiła się również wątroba. Potrzebuję specjalnego żywienia rozpisanego przez dietetyka. W chorobach nerek ważne jest by ,,nie zmuszać'' ich do nadmiernej pracy – informuje pani Klaudia, mama chłopca.

Trwa walka o zdrowie Igora. Chłopiec musi odmawiać sobie niektórych dziecięcych przyjemności. Igor musi ograniczyć spożycie białka i nie przyjmować zbędnych leków. Okres jezienno-zimowy przyniósł infekcje, które są dla niego niebezpieczeństwem.

Na placu zabaw i w szaleństwach z braćmi i kolegami muszę uważać co jest bardzo trudne bo przecież jestem tylko dzieckiem – czytamy na stornie zbiórki.

Powstała zbiórka, gdzie można wspomóc leczenie chłopca. Potrzebne są środki na dodatkowe badania, fizjoterapię indywidualną oraz dietę. Liczy się każda złotówka!

Zbiórka dla Igora znajduje się TUTAJ.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24