04.05.2021 10:53 4 NW/TTM

Z gminy Kosakowo znikną szpecące reklamy

Źródło:UG w Kosakowie

„Jest ich zdecydowanie za dużo” – mówi wójt gminy Kosakowo. Podczas sesji radni pochylili się nad uchwałą krajobrazową, która zmienia oblicze gminnych przestrzeni. Obradowano również nad uchwałą dotyczącą strategii rozwoju gminy.

Naszym głównym założeniem jest ograniczenie ekspansji reklam na terenie gminy Kosakowo. Ankiety potwierdziły, że jest ich zdecydowanie za dużo, one są zbyt natarczywe i często rozpraszają kierowców na drogach. Na przykład przy ul. Derdowskiego mamy cały szereg przyczepek, różne rusztowania. To mamy nadzieję, że wkrótce zniknie - wyjaśnia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Podczas sesji Rady Gminy Kosakowo radni pochylili się także nad uchwałą dotyczącą Strategii Rozwoju Gminy Kosakowo na lata 2021-2030 z perspektywą do 2040. Jak podkreśla wójt, gminna demografia jest bardzo dynamiczna. Z roku na rok przybywa nowych mieszkańców.

Musimy budować nowe przedszkola, szkoły, drogi, rozwijać komunikacje publiczną. Jest cały szereg czynników, które wpływają na rozwój gminy podyktowane czynnikiem demograficznym – mówi Marcin Majek.

W ramach przymiarek do strategii rozwoju wykonano analizę demograficzną, z której wynika, że w 2030 roku gminę Kosakowo może zamieszkiwać około 25 tys. osób, a w 2040 nawet 35 tys. Teraz, oficjalnie gmina Kosakowo liczy 16 tys. mieszkańców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24