29.04.2021 16:03 4 WH/Nadleśnictwo Choczewo

Poszukiwana najdłuższa ryba z jeziora Choczewskiego

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Nadleśnictwo Choczewo ogłosiło konkurs na „najdłuższą rybę” złowioną na jeziorze Choczewskim. Do wygrania pozwolenia wędkarskie na przyszły rok i weekend w apartamencie w Szklanej Hucie.

To już trzecia edycja wydarzenia. Wszystko to po to, aby przekonać pasjonatów rybich łowów do spędzania czasu nad wodami Choczewa.

Od kilku lat prowadzimy gospodarkę turystyczno-wędkarską. Niestety, w ostatnich latach zauważyliśmy zmniejszoną liczbę odwiedzających nas wędkarzy. Chcemy promować tereny nadleśnictwa oraz wędkarstwo jako metodę spędzania wolnego czasu na łonie natury – mówi Maciej Wójcik, pracownik nadleśnictwa Choczewo.

Zgłoszenia powinny być przesyłane drogą mailową na skrzynkę nadleśnictwa. Wiadomość musi zawierać: imię i nazwisko, numer aktualnego zezwolenia wędkarskiego i długość złowionej zdobyczy. Ponadto trzeba dodać dwie fotografie. Pierwsze zdjęcie ma przedstawiać rybę z ułożoną miarką, a drugie – wędkarza z rybą.

Wachlarz i wybór złowionych zdobyczy jest szeroki. Mogą to być: karp, lin, szczupak lub węgorz. Organizatorzy przywidują nagrody, które zainteresują każdego pasjonata – zezwolenia wędkarskie na 2022 rok, ale to nie wszystko.

Mamy na względzie to, że dużo jest wędkarzy, którzy odwiedzają nas z innych rejonów kraju i pozostają na Pomorzu krótko. Ufundujemy voucher na weekend w apartamencie leśniczówki Szklana Huta. Mamy nadzieję, że to będzie atrakcyjne i zmotywuje do zgłaszania swoich zdobyczy – dodaje Wójcik.

Konkurs na najdłuższą rybę będzie trwał od maja do końca października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24