16.04.2021 08:24 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Profile LED do sufitu podwieszanego – jak wybrać?

Fot. mat.pras.

Sufit podwieszany to niezwykle atrakcyjny dodatek w aranżacji pomieszczeń domowych, jak i biurowych. Można ten detal dodatkowo podkreślić ozdobnym oświetleniem LED. Dzięki niemu wygląd przestrzeni stanie się jeszcze bardziej elegancki, a drobne światełka wytworzą niepowtarzalny klimat. Jednak tylko wtedy, gdy wybierze się odpowiednie profile LED do sufitu podwieszanego. Które więc profile, mające takie zastosowanie, będą najbardziej dogodne?

Aluminiowe profile LED czy wykonane z PVC?

Pierwszym pytaniem, jakie może przyjść do głowy, gdy zamierza się kupić profile LED do sufitu podwieszanego, jest materiał, z jakiego powinny być wykonane. Dostępne są pod tym względem w dwóch standardowych wariantach, czyli aluminiowe i z PVC.

Aluminiowe profile LED wydają się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ są najbardziej uniwersalne. Dzięki nim można zainstalować praktycznie każdy rodzaj ledowego oświetlenia, w tym tego o dużej mocy. Poza tym aluminium to materiał wyjątkowo cienki i elastyczny. Zatem przycięcie profilu na odpowiedni wymiar i dopasowanie go do kształtu sufitu nie będzie kłopotliwe.

Profile z aluminium są również odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, a najważniejsze to to, że nie korodują. Nie trzeba więc martwić się o to, że z czasem aluminiowe profile pokryją się rdzą. Będą więc cały czas prezentować się tak samo elegancko, jako że aluminium ma bardzo atrakcyjny wygląd.

Natomiast profile LED wykonane z PVC są jakby przeciwieństwem wszystkich tych cech, jakie wyróżniają konstrukcje aluminiowe. Są znacznie grubsze, sztywne, więc od razu trzeba je zamówić na konkretny wymiar. Zaletą jest to, że można do nich przymocować cięższe oświetlenie LED. Profile ledowe z PVC mogą więc sprawdzić się w pomieszczeniu o dużym metrażu.

Fot. mat.pras.

Profile LED do sufitu podwieszanego dopasowane do nowoczesnych technologii i aranżacji

Najczęściej oświetlenie LED znajduje zastosowanie w projektach wnętrz, w których stawia się na nowoczesną, inteligentną technologię, typy Smart Dom. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się aluminiowe profile LED do sufitu podwieszanego.

Są bowiem najbardziej kompatybilne ze wszelkimi nowinkami technologicznymi. Dlatego też bardzo łatwo udaje się je zaadaptować do wnętrza. Pozwala to zaoszczędzić i na kosztach, i na czasie, jeśli chodzi o ich montaż.

Poza tym aluminiowe profile łatwiej się „odnajdują” w nowoczesnej aranżacji, która wciąż jest minimalistyczna, a jednym z kolorów, jaki w niej króluje, jest szary bądź stalowy.

Profile LED do sufitu podwieszanego łatwe w montażu

Chcąc jak najszybciej uporać się z instalowanie ledów, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę te profile, które zapewniają łatwy montaż. Ponownie pod tym względem najlepsze okazują się być te, wykonane z aluminium - profile do GK i gipsowania.

Z uwagi na to, że ich ścianki nie są grube, bardzo szybko udaje się je wymierzyć na precyzyjną długość, czy szerokość. Giętki materiał pozwala też idealnie docisnąć profil do danego miejsca, by sufit wyglądał estetycznie, bez najmniejszych nierówności. Wybierając więc profile aluminiowe, nie trzeba korzystać z usług specjalistów, którzy zajmują się instalowaniem ledowego oświetlenia w podwieszanych sufitach.

Pełną ofertę oświetlenia LED znajdziesz w sklepie ELED.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24