14.04.2021 10:25 0 EW/UG w Wejherowie

Dołącz do 'Piaśnickiej Rodziny' – zostań wolontariuszem!

Fot. archiwum

Stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka” zaprasza chętnych do działania. Poszukiwani są wolontariusze głodni nowej historycznej wiedzy, gotowi podjąć wyzwanie i dbać o renowacje grobów w Lasach Piaśnickich.

Wolontariat w Stowarzyszeniu „Rodzina Piaśnicka” obejmuje działania związane z organizacją wydarzeń, prowadzeniem działań w przestrzeni mediów społecznościowych czy udział w bieżących inicjatywach.

„Stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka” stale prowadzi swoją działalność opiekując się miejscem Pamięci Piaśnicy. Takim największym wydarzeniem są obchody piaśnickie, które odbywają się w październiku. Jednak przez cały rok, raz w miesiącu, są organizowane uroczystości w Piaśnicy, a w związku z pandemią te działania będą dostosowywane na bieżąco - zachęca Aleksandra Pitra-Kox, prezes fundacji Sedlaka, członkini Stowarzyszenia „Rodzina Piaśnicka”.

Często w zakresie działań wolontariuszy jest też wsparcie wycieczek tematycznych czy historycznych. Do tego typu aktywności niezbędna jest konkretna wiedza, którą wszyscy ochotnicy zdobywają w trakcie szkoleń.

Od lat organizujemy specjalne seminarium w celu ujednolicenia wiedzy na temat Piaśnicy zgodnie z najnowszym stanem badań i ustaleń śledczych. Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej nasi przewodnicy i wolontariusze mają możliwość zapoznać się z efektami badań które na bieżąco są aktualizowane – zapewnia Aleksandra Pitra-Kox.

Stowarzyszenie chętnie przyjmie, uczniów szkół podstawowych, studentów, dorosłych czy seniorów - każdego zainteresowanego działaniem w obszarze historii i kultury polskiej.

Pierwsze spotkanie wolontariatu planowane jest na maj. Zgłoszenie należy wysyłać drogą mailową, a szczegóły są podane na stronie internetowej fundacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24