31.03.2021 18:30 0 WH/TTM

Kaszubskie emotki podbijają internet

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W sieci pojawiły się nowe emotikony, które przedstawiają czarno – żółte minki wyrażające radość, złość czy smutek. To idea Romana Drzeżdżona z okazji Dnia Jedności Kaszubów, który był obchodzony 19 marca.

Kaszubski działacz oraz pracownik wejherowskiego muzeum Roman Drzeżdżon był pomysłodawcą projektu. Kaszubskie emotki wykonała Joanna Grudnik, która jest ilustratorką.

Chciałem dać coś świeżego Kaszubom, ale też miłośnikom Kaszub. Coś, co można byłoby wykorzystać również w internecie - wyjaśnia Roman Drzeżdżon w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przygotowano ponad 30 czarno-żółtych emotikonek, które wyrażają wiele emocji, np. radość, złość, smutek czy zażenowanie. Można ich używać zamiast słów. Ponadto z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych pojawi się królik, pisklę i jajko. Już teraz dostępna jest buźka, która dyguje, czyli chłosta rózgami.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie chcę, żeby ludzie trzymali się tej wersji, jaką znajdą na stronie internetowej. Te emotki mogą być przerabiane, można z nich robić gify czy krótkie filmiki. Wolno dorysować rączki, nóżki i oczko oraz inne pomysły, które urodzą się w naszych głowach – dodaje Roman Drzeżdżon.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Kaszubskie emotki dostępne są na blogu Romana Drzeżdżona pod tym linkiem. Czarno-żółte buźki są ogólnodostępne i darmowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24