30.03.2021 13:30 1 raz/mat. pras.

W Choczewie walczą o Kilometry Dobra

Źródło: mat.pras.

Ruszyła ósma edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Jest to inicjatywa zrzeszająca organizacje pozarządowe z całej Polski, które zbierają środki na realizację celów społecznych. W akcji bierze udział Stowarzyszenie Carpe Diem Semper z Choczewa, które zbiera środki na Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo.

W ramach akcji Kilometry Dobra organizacje rywalizują między sobą w wysokości zebranych kwot. Jednocześnie każda z nich wygrywa, ponieważ wszyscy uczestnicy zdobywają środki, dzięki którym mogą wspierać swoich podopiecznych: chorych, dzieci i osoby starsze; budować świetlice integracyjne czy tworzyć Warsztaty Terapii Zajęciowej. W rywalizacji udział bierze także choczewskie Stowarzyszenie Carpe Diem Semper, które pragnie stworzyć przestrzeń działania łączącą różne grupy wiekowe – Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo.

Naszym największym sukcesem jest to, że do realizacji prowadzonych przez nas działań przyłączyły się także inne grupy wiekowe z lokalnego środowiska. Wspólnie z dziećmi, młodzieżą, osobami czynnymi zawodowo oraz seniorami przeprowadziliśmy kilka projektów, które zintegrowały oraz zaktywizowały lokalną społeczność. Dzięki takim akcjom jak Kilometry Dobra, udało nam się zmienić formułę funkcjonowania Uniwersytetu na Uniwersytet Otwarty - Nie Tylko Trzeciego Wieku. Chcemy stworzyć przestrzeń działania łączącą różne grupy wiekowe: Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo. Mamy głęboką nadzieję, że pokonanie wielu „Kilometrów Dobra” przybliży nas do jak najszybszej realizacji naszego celu. Szczerze wierzymy, że każda złotówka przekazana na wsparcie naszych działań to serdeczny gest darczyńców a jednocześnie wielkie zobowiązanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działania Stowarzyszenia Carpe Diem Semper – opisują przedstawiciele choczewskiego stowarzyszenia.

Zbiórkę można wspomóc za pośrednictwem tej strony.

Stowarzyszenie Carpe Diem Semper działalność rozpoczęło w drugiej połowie 2017 roku. Od tego czasu angażuje się w różnego rodzaju działania oraz projekty.

Źródło: mat.pras.

Dotychczas naszym głównym przedsięwzięciem był Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który stanowił odpowiedź na sygnały społeczne świadczące o potrzebie edukacyjnej osób starszych. Tworzył także płaszczyznę komunikacji społecznej, niezbędnej w świecie pełnym zaawansowanych technologii i nowej wiedzy. Za sprawą działalności Uniwersytetu pokolenie dorosłych zdobyło nowe umiejętności, a także miało możliwość poznawania pełnych zaangażowania i energii ludzi w podobnym wieku. Nasi słuchacze mieli możliwość realizacji własnej pasji, znalezienia nowego hobby oraz jak najlepszego wykorzystania posiadanego potencjału. Pomogliśmy również osobom starszym uwierzyć we własne siły i możliwości intelektualne oraz fizyczne – opisują członkowie organizacji z Choczewa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24