Pierwsi ‘pacjenci’ trafili do foczego szpitalika

poniedziałek, 29 marca 2021
źródło: FB/Fokarium
źródło: FB/Fokarium

Torpedek i Rajka. Tak nazywają się młode foki, które trafiły do Stacji Morskiej w Helu. Wymagają rehabilitacji. To pierwsi „pacjenci” rozbudowanego szpitalika, na który na przełomie 2020/2021 roku złożyło się kilka tysięcy darczyńców.

Przypomnijmy, ośrodek rehabilitacji fok, który działa w Stacji Morskiej w Helu potrzebował pomocy, aby móc rozbudować foczy szpitalik. Ten otwierany jest każdego roku, aby małe foki mogły jak najszybciej wrócić do zdrowia i samodzielnego życia na wolności. Na ten cel zorganizowano w 2020 roku zbiórkę funduszy.

Walka o każdy grosz trwała niemal do ostatnich minut akcji. Pod koniec stycznia helskie fokarium poinformowało, że zbiórka na rozbudowę foczego szpitalika zakończyła się sukcesem. Wielkie serce okazało prawie 2 tysiące osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 80 tysięcy złotych.

W efekcie pod koniec marca do placówki mogli trafić pierwsi „pacjenci”.

A zatem już są. Ostatniej nocy dwóch pierwszych pacjentów trafiło do naszego szpitalika. Najpierw chłopak z Babich Dołów - Torpedek, a w nocy dziewczynka z Ptasiego Raju - Rajka - ta która śpi na zdjęciu. Oba maluchy są wychudzone i odwodnione, rokowania ostrożne, trzymajcie kciuki – poinformowali w poniedziałek (29 marca) pracownicy fokarium na swoim facebookowym profilu.

A zatem już są ???? Ostatniej nocy dwóch pierwszych pacjentów trafiło do naszego szpitalika. Najpierw chłopak z Babich...

Opublikowany przez fokarium Poniedziałek, 29 marca 2021

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku do ośrodka trafiły 73 foki. Udało się uratować aż 62 ssaków.

Ośrodek prowadzony przez Stację Morską w Helu jest jedynym miejscem rehabilitacji fok w Polsce. Jego utrzymanie wspomagają w dużej mierze wszyscy odwiedzający fokarium, tymczasem ze względu na pandemię przychody pozyskiwane z tytułu wstępu drastycznie spadły.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Organizują zbiórkę pomocy dla Ukrainy. Trwa przygotowanie jubileuszowego konwoju
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 1

Organizują zbiórkę pomocy dla Ukrainy. Trwa przygotowanie jubileuszowego konwoju

80 lat Ludowych Zespołów Sportowych. Pokolenia połączył sport
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026

80 lat Ludowych Zespołów Sportowych. Pokolenia połączył sport

Zatrzymania w powiecie. Policjanci zakończyli działania 'Poszukiwany'
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 2

Zatrzymania w powiecie. Policjanci zakończyli działania 'Poszukiwany'

Dni miasta na sportowo. Lekkoatletyczne emocje i hołd dla mistrzyni
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 1

Dni miasta na sportowo. Lekkoatletyczne emocje i hołd dla mistrzyni

Interwencja na S6. Ropa na drodze sparaliżowała ruch
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 4

Interwencja na S6. Ropa na drodze sparaliżowała ruch

60-lecie OSP. 'To chluba naszej gminy'
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 3

60-lecie OSP. 'To chluba naszej gminy'

Nocna akcja strażaków. Auto przewróciło się na dach
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 6

Nocna akcja strażaków. Auto przewróciło się na dach

Dni Redy z mocnym akcentem sportowym. Gala boksu przyciągnęła kibiców
Nowe
niedziela, 14 czerwca 2026 1

Dni Redy z mocnym akcentem sportowym. Gala boksu przyciągnęła kibiców

Nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Powiat docenił organizacje i działaczy
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 4

Nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Powiat docenił organizacje i działaczy

'Łączy nas dobro'. Atrakcje dla rodzin i wsparcie dla hospicjów
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 6

'Łączy nas dobro'. Atrakcje dla rodzin i wsparcie dla hospicjów

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →