Pierwsi ‘pacjenci’ trafili do foczego szpitalika

poniedziałek, 29 marca 2021
źródło: FB/Fokarium
źródło: FB/Fokarium

Torpedek i Rajka. Tak nazywają się młode foki, które trafiły do Stacji Morskiej w Helu. Wymagają rehabilitacji. To pierwsi „pacjenci” rozbudowanego szpitalika, na który na przełomie 2020/2021 roku złożyło się kilka tysięcy darczyńców.

Przypomnijmy, ośrodek rehabilitacji fok, który działa w Stacji Morskiej w Helu potrzebował pomocy, aby móc rozbudować foczy szpitalik. Ten otwierany jest każdego roku, aby małe foki mogły jak najszybciej wrócić do zdrowia i samodzielnego życia na wolności. Na ten cel zorganizowano w 2020 roku zbiórkę funduszy.

Walka o każdy grosz trwała niemal do ostatnich minut akcji. Pod koniec stycznia helskie fokarium poinformowało, że zbiórka na rozbudowę foczego szpitalika zakończyła się sukcesem. Wielkie serce okazało prawie 2 tysiące osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 80 tysięcy złotych.

W efekcie pod koniec marca do placówki mogli trafić pierwsi „pacjenci”.

A zatem już są. Ostatniej nocy dwóch pierwszych pacjentów trafiło do naszego szpitalika. Najpierw chłopak z Babich Dołów - Torpedek, a w nocy dziewczynka z Ptasiego Raju - Rajka - ta która śpi na zdjęciu. Oba maluchy są wychudzone i odwodnione, rokowania ostrożne, trzymajcie kciuki – poinformowali w poniedziałek (29 marca) pracownicy fokarium na swoim facebookowym profilu.

A zatem już są ???? Ostatniej nocy dwóch pierwszych pacjentów trafiło do naszego szpitalika. Najpierw chłopak z Babich...

Opublikowany przez fokarium Poniedziałek, 29 marca 2021

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku do ośrodka trafiły 73 foki. Udało się uratować aż 62 ssaków.

Ośrodek prowadzony przez Stację Morską w Helu jest jedynym miejscem rehabilitacji fok w Polsce. Jego utrzymanie wspomagają w dużej mierze wszyscy odwiedzający fokarium, tymczasem ze względu na pandemię przychody pozyskiwane z tytułu wstępu drastycznie spadły.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

TUSE ponownie w Rumi. Nowy mural ozdobił elewację Banku Rumia Spółdzielczego
Artykuł sponsorowany
czwartek, 25 czerwca 2026

TUSE ponownie w Rumi. Nowy mural ozdobił elewację Banku Rumia Spółdzielczego

Krematorium w powiecie wejherowskim coraz bliżej. Rozpoczęła się budowa
Materiał partnera
czwartek, 25 czerwca 2026

Krematorium w powiecie wejherowskim coraz bliżej. Rozpoczęła się budowa

Żłobek, boisko, retencja i wiadukt – kluczowe decyzje na sesji
czwartek, 25 czerwca 2026

Żłobek, boisko, retencja i wiadukt – kluczowe decyzje na sesji

Trasa Kaszubska gotowa! Na otwarciu Donald Tusk
czwartek, 25 czerwca 2026 3

Trasa Kaszubska gotowa! Na otwarciu Donald Tusk

Tragiczny pożar domu. Nie żyje 7-letnia dziewczynka
czwartek, 25 czerwca 2026 4

Tragiczny pożar domu. Nie żyje 7-letnia dziewczynka

Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu
czwartek, 25 czerwca 2026 4

Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

Wejherowskie Klamoty wracają do EkoFabryki. Przedmioty zyskają drugie życie, a dochód wesprze organizacje
czwartek, 25 czerwca 2026

Wejherowskie Klamoty wracają do EkoFabryki. Przedmioty zyskają drugie życie, a dochód wesprze organizacje

Nocny pożar pustostanu. Strażacy walczyli z ogniem do rana
czwartek, 25 czerwca 2026

Nocny pożar pustostanu. Strażacy walczyli z ogniem do rana

Jak wybrać szkołę wyższą z głową? Ranking uczelni to dobry punkt wyjścia
Materiał partnera
Nowe
czwartek, 25 czerwca 2026

Jak wybrać szkołę wyższą z głową? Ranking uczelni to dobry punkt wyjścia

Sesja Rady Miasta Wejherowa | NA ŻYWO
czwartek, 25 czerwca 2026 21

Sesja Rady Miasta Wejherowa | NA ŻYWO

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →